baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Chiński gigant technologiczny inwestuje w spółkę, która powstała w Ostrowie

Paweł Marchewka, prezes spółki Techland, poinformował, że chiński gigant technologiczny Tencent, który jest znany jako jeden z największych producentów gier na świecie, przejmie większościowy pakiet akcji w firmie Techland. Ta informacja oznacza, że Tencent stanie się głównym akcjonariuszem Techlandu, odpowiedzialnego za popularną serię gier „Dying Light”.

Firma Tencent – chiński gigant technologiczny, stanie się większościowym akcjonariuszem Techlandu, przejmując około 67% udziałów w spółce. Powodem decyzji o sprzedaży znacznej części akcji jest chęć dalszej rozbudowy i rozwoju, m. in. gry „Dying Light 2” oraz kontynuacji tej popularnej serii tytułów. Polskie studio nie straci prawa do swojej własności intelektualnej, a Paweł Marchewka pozostanie na stanowisku prezesa. Firma Tencent nie ma też ingerować w twórcze decyzje Techlandu, dając studiu pełną swobodę w rozwijaniu i tworzeniu projektów.

Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg, jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. Wybraliśmy sprzymierzeńca, który miał już okazję współpracować z kilkoma z najlepszych na świecie firm zajmujących się grami i który pomógł im osiągnąć nowe wyżyny – jednocześnie szanując ich metody działania. Zachowamy pełną własność naszych tytułów, utrzymamy swobodę artystyczną i twórczą, a także wciąż będziemy działać w sposób, który wydaje nam się właściwy. Ja wciąż będę pełnić rolę dyrektora generalnego studia. Jestem przeszczęśliwy, że robimy ten wielki krok w przyszłość – poinformował Marchewka w liście opublikowanym na stronie spółki.

Historia Techlandu rozpoczęła się w 1991 roku, gdy 18-letni Paweł Marchewka założył firmę w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki zaangażowaniu i determinacji, Techland stał się jednym z wiodących producentów gier wideo w Polsce, a jego założyciel jednym z najbogatszych Polaków.

Aktualnie Techland osiąga świetne wyniki. W 2022 roku wygenerował ponad 747 milionów złotych zysku. Spółka wyprzedziła w tym osiągnięciu taki podmiot branży jak CD Projekt, a zgodnie z zestawieniem „Pulsu Biznesu,” spółka zajęła pierwsze miejsce pod względem zysków.

fot. Techland

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze