Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Chór Mam w Kaliszu. – Czy to możliwe?!

Chór mam to oddolna inicjatywa, wspierająca mamy małych dzieci, a przez nie – całe rodziny i społeczność. Wbrew pozorom nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, aby uczestniczyć w spotkaniach. Wystarczy tylko lubić śpiewać. Jakie korzyści płyną z uczestniczenia w chórze kobiet? Czy jest szansa, aby taki chór powstał w Kaliszu?

Śpiew reguluje nie tylko oddech, ale też emocje. Na każdym spotkaniu Chóru Mam obecne są dzieci, które czerpią radość ze spotkań. Chór Mam na Bemowie działa od 5 lat. Rozrósł się w niesamowitym tempie. Spotkania mam to nie tylko muzyka, ale też wymiana ubraniami, zabawkami. Oprócz tego kobiety wspierają się w rożnych blaskach i cieniach macierzyństwa oraz w powrocie na rynek pracy. Wspierają także rozmaite akcje charytatywne oraz społeczne.

Pamiętam, że kiedy urodziłam pierwsze dziecko to wszyscy mi gratulowali i mówili jaka to powinnam być szczęśliwa z tego powodu. Potem znikali a ja czułam się samotna, wykluczona z życia towarzyskiego i ze wszystkich moich dawnych pasji. Wyjście w pojedynkę do marketu stanowiło wtedy wyprawę na miarę wakacji na Hawajach. Dlatego postanowiłam założyć „Chór Mam na Bemowie”. To jest miejsce, gdzie mamy przychodzą zrobić coś dla siebie – przedstawiła inicjatywę Małgorzata Zawilska-Rospędek.

Uczestniczki Chóru Mam na Bemowie widzą wiele korzyści, które dało im uczestnictwo w spotkaniach. Wśród nich wymieniają chociażby zwiększenie poczucia własnej wartości. Po kilku latach funkcjonowania grupy, pomysłodawczyni Małgorzata Zawilska-Rospędek zamarzyła o tym, aby każda mama, która chociaż trochę lubi śpiewać miała chór w swoim sąsiedztwie.

Obecnie szukamy lokalnych liderek, które chciałyby założyć nowe grupy w swojej okolicy. Materiały szkoleniowe są już nagrane i dostępne w każdej chwili online, a ja prowadzę regularne spotkania dla koordynatorek i dyrygentek, w czasie których dzielimy się osiągnięciami i wspieramy w razie trudności – powiedziała Małgorzata Zawilska-Rospędek 

Chór Mam tworzą oczywiście mamy wraz ze swoimi pociechami oraz koordynatorka i dyrygentka. Aktualnie dwa kolejne Chóry Mam uzyskały finansowanie, a kilka kolejnych jest gotowych do działania. Chór mam może powstać również w Kaliszu jeśli znajdą się chętne osoby do uczestnictwa w tej inicjatywie.

Więcej informacji

Źródło: Chór Mam na Bemowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze