baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

„W obiektywie. Spotkania istotne” – co jeszcze przed nami?

W południe odbyła się konferencja poświęcona dalszej części festiwalu „W obiektywie. Spotkania istotne”. Justyna Janczak oraz Agnieszka Woźniak przedstawiły harmonogram zbliżających się wydarzeń. W ramach festiwalu odbędą się m.in. projekcje filmów „Chłopi” i „Liczba Doskonała”. Będzie można również spotkać się z artystami oraz osobami zaangażowanymi w proces tworzenia filmów. Festiwal zakończy się koncertem duetu Maniucha & Ksawery.

  • 5 czerwca, godz. 18.00 w Akceleratorze Kultury – projekcja filmu „Liczba Doskonała” reż. Krzysztofa Zanussiego, w którym podjęte zostały rozważania na temat sensu życia, przemijania, miłości, intelektu oraz porządku świata.
  • 6 czerwca, godz. 18.00 w Akceleratorze Kultury – projekcja filmu „Aktor całkowity. Wspomnienia o Ryszardzie Cieślaku.” reż. Krzysztofa Domagalika, który jest kontynuacją rozważań o Ryszardzie Cieślaku rozpoczętych wystawą „Ulice Ryszarda Cieślaka”. Po projekcji spotkanie z Ludmiłą Cieślak, Andrzejem Paluchiewiczem oraz Bruno Chojakiem.
  • 7 czerwca, godz. 18.30 – wernisaż wystawy prac Agaty di Masternak pt. „Luminacje”. Artystka w swoich pracach porusza temat granicy między życiem a śmiercią.
  • 8 czerwca, godz. 18.00 w Akceleratorze kultury – projekcja filmu „Chłopi” reż. DK & Hugh Welchman. Po projekcji spotkanie z malarką Martą Czarnecką, która miała okazję pracować przy produkcji filmu, oraz z Piotrem Dominiakiem, malarzem i dyrektorem artystycznym tej produkcji.
  • 9 czerwca, godz. 17.00 – projekcja filmu „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” reż. Krzysztofa Zanussiego.
  • 5 lipca godz. 18.00 – projekcja filmu „Twarze Agaty” oraz spotkanie z Małgorzatą Kozerą, reżyserką i Marią Krauss, producentką. Jeśli nie wystąpią przeciwwskazania zdrowotne, odbędzie się także spotkanie z bohaterką filmu, Agatą di Masternak. Artystka od 20 lat walczy z nawrotami naczyniaków, a zmagania ze śmiertelną chorobą przekuła w sztukę.

Tytuł bezpośrednio nawiązuje do modyfikacji, które wynikają z licznych operacji, którym Agata na przestrzeni lat musiała się poddać. Film jest dokumentem i retrospekcją jej twórczości.

– Agnieszka Woźniak
  • 6 lipca, godz. 19.00 – finałowy koncert duetu Maniucha & Ksawery. Artyści łączą jazz z upadłą kulturą ukraińskiego Polesia. W ich repertuarze znajdują się zarówno utwory wesołe jak i  bardziej refleksyjne, wrażliwe.

Wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu są bezpłatne, natomiast z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują na nie wejściówki, które można odebrać w Akceleratorze Kultury i w OKP Wieża Ciśnień.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze