reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

„Ciągła i nieustanna walka o małego Tadzika”, czyli Anielska Rocznica i anielska zbiórka dla chłopca

Czy może być coś lepszego niż uczczenie jednej z rocznic? Tak! Uczczenie jej w postaci akcji charytatywnej, jaką zorganizowało Stowarzyszenia KoLiber w związku z rocznicą zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Pieniądze są zbierane dla małego Tadzika, który ma nieco ponad rok, a z padaczką lekooporną zmaga się już połowę swojego życia.

Akcja „Anielska Rocznica” jest organizowana przez wspomniane stowarzyszenie od 2018, a jej pomysłodawca – Tomasz Wójcik – to jeden z jego członków. Przy każdej odsłonie zbiórki wybierany jest inny potrzebujący. Tegoroczna akcja to trzecia odsłona inicjatywy i niejako powrót do niej po przerwie, gdyż w roku 2020 nie odbyła się. Tym razem zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Tadzikowi, który zmaga się z padaczką lekooporną typu Westa, choć typ ten w tym przypadku nie jest jeszcze w 100% potwierdzony. Brak jednoznacznej diagnozy pogarsza sytuację, ponieważ wciąż wydawane są kolejne sumy na badania, mające na celu zdiagnozowanie konkretnego typu. Zespół Westa to zaburzenia padaczkowe, które wynika z uszkodzenia mózgowia. Choroba ta występuje u dzieci oraz niemowląt i należy do schorzeń o ciężkim przebiegu, a także trudnym leczeniu.

Tadeusz jest synem Marty – mojej znajomej z liceum. O sytuacji dowiedziałem się w zeszłym roku przez jedną z informacji, jakie Marta opublikowała na Facebooku. Odezwałem się do niej po dziewięciu latach braku kontaktu i zapytałem, czy nie chciałaby, aby nasza coroczna akcja tym razem była poświęcona jej dziecku.

Mikołaj Cierechowicz, prezes KoLiber Poznań

Oprócz badań nieustannie prowadzona jest rehabilitacja chłopca, by mógł on – mimo choroby – rozwijać się. W trakcie zbiórki nie istnieje żaden pułap kwoty, którą organizacja chciałaby osiągnąć, gdyż brak konkretnej diagnozy, a co za tym idzie konkretnych zabiegów, nie jest możliwy do ustalenia. Jak tłumaczy Mikołaj Cierechowicz: „Jest to ciągła walka i nieustanna rehabilitacja”. Finałem wydarzenia będzie “Toast za zwycięstwo”, który stowarzyszenie przygotowuje już od 10 lat. Tegoroczne wydarzenie jest współorganizowane ze Stowarzyszeniem Projekt Poznań oraz Instytutem Poznańskim. W tym roku wystąpi na nim m.in. zespół Lombard i Mały Fragment Rzeczywistości.

 

Darowiznę można przekazać na poniższe dane:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
tytułem: 39399 WICHŁACZ TADEUSZ
darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze