Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Ciemna strona walentynek?

Z danych statystycznych wynika, że najwięcej zakażeń wirusem HIV ma miejsce w wakacje, Noc Sylwestrową i właśnie w Walentynki. W zeszłym roku w Kaliszu zanotowano 3 przypadki zakażeń. Nie było z kolei zachorowań na AIDS.

“Walentynki to wyjątkowe i przede wszystkim radosne święto i nie zamierzamy go psuć zakochanym” – mówi Elżbieta Wojtyła, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia kaliskiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. “Warto jednak pamiętać, szczególnie w sytuacjach, gdy zakochani będą sami sobie organizować dobrowolne kwarantanny we dwoje, że problem zakażenia wirusem HIV naprawdę istnieje. Właśnie dlatego, szczególnie w tym wyjątkowym dniu, przypominamy o zagrożeniu.”

W ubiegłym roku, wyjątkowym ze względu na koronawirusa, w Kaliszu odnotowano 3 przypadki zakażeń wirusem HIV. Zachorowań na AIDS nie stwierdzono, ale w poprzednich latach, miały one miejsce. “Jeśli ktoś ma chociaż najmniejsze wątpliwości, czy nie zakaził się wirusem HIV, może wykonać test w specjalnym punkcje konsultacyjno – diagnostycznym. Co ważne, osoba która zgłasza się na test, pozostaje od początku do końca anonimowa. Wykaz wszystkich punktów, gdzie wykonywane są testy znajduje się na stronie internetowej https://aids.gov.pl/pkd/. Ten położony najbliżej Kalisza, znajduje się w Poznaniu, przy ulicy Mickiewicza 5/4. Jest czynny w poniedziałki, środy i piątki, między godz. 16 i 20. Pobrania krwi wykonywane są do godz. 19.30. Aby zasięgnąć informacji, można zadzwonić na specjalny numer telefonu: 730 110 830, który jest aktywny w czwartki między godz. 17.30 i 19.30″ – dodaje Elżbieta Wojtyła.

 

Źródlo: PSSE

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter