Ciepło, słonecznie, inwestycyjnie. Podsumowanie maja

Najwięcej, bez zaskoczenia, działo i nadal dzieje się w kwestii modernizacji kaliskich ulic. Oddana Lipowa, kończące się prace na Częstochowskiej i Nowym Świecie oraz coraz bardziej widoczne postępy prac na przedłużeniu Trasy Bursztynowej. Co jeszcze przyniósł maj na mapie inwestycji?

Finał prac widać również na inwestycjach deweloperskich. Apartamenty „Między Mostami” zyskują już końcową elewację. Obecnie trwa jej montaż na obu budynkach.

Przy czwartym, ostatnim bloku osiedla „Nowy Dobrzec” trwają ostatnie prace. Sam budynek jest już w całości wybudowany i ocieplony.

Na osiedlu Wzgórza Kalisza, obok którego trwa obecnie budowa przedłużenia Trasy Bursztynowej, kontynuowane są prace przy ostatnim, ósmym budynku mieszkalnym. Blok nr 7 jest już skończony – ocieplony i wyposażony w stolarkę okienną.

Przybywa także kondygnacji na najbardziej położonej w centrum inwestycji, na RiverSide przy korycie Prosny i Kanału Rypinkowskiego.

Ronda, ronda i jeszcze więcej rond. Trzy powstają właśnie w ramach rozbudowy Trasy Bursztynowej na odcinku od ul. Łódzkiej do Żwirki i Wigury. Skrzyżowania o ruchu okrężnym aktualnie budowane są na Braci Niemojowskich, Pszennej oraz Żwirki i Wigury. Wraz z nimi powstaje łącząca je dwujezdniowa arteria.

Kolejne rondo powstanie na Dobrzecu. Zostanie wybudowane w miejscu skrzyżowania u zbiegu ulicy Wyszyńskiego z ulicą przechodzącą przy Polach Marsowych. Wraz z nim zostanie zmodernizowana ul. Wyszyńskiego na odcinku od Ronda Honorowych Dawców Krwi (ul. Podmiejska) do ul. Aliny Szapocznikow (łącznik Wyszyńskiego-Dobrzecka).

Przebudowę czeka również kolejny fragment Alei Wojska Polskiego. Ogłoszony został przetarg na prace drogowe na odcinku od ul. Widok do ul. Kościuszki. Miasto chce przeznaczyć na ten cel 3 mln złotych. Jedyna oferta jaka wpłynęła opiewa na koszt ponad 6 mln złotych.

Bardzo ciekawie dzieje się także w kwestii pozostałych inwestycji drogowych. Na długo już remontowanym fragmencie ulicy Częstochowskiej od Ronda Ptolemeusza do ul. Budowlanych, na całej jego długości, wylano ostatnią warstwę bitumiczną. Prace przy jezdni dotyczą włazów kanalizacyjnych. Jadąc od ul. Kubusia Puchatka w stronę centrum, po prawej stronie na całym omawianym odcinku powstał ciąg pieszo-rowerowy. Na skrzyżowaniu z ul. Kordeckiego będzie działać sygnalizacja świetlna.

Fragment ten inwestycji obejmujący kolejny odcinek, tj. od Ronda Ptolemeusza do skrzyżowania z ulicami Legionów i Ułańską jest w trakcie modernizacji. Po obu stronach jezdni wybudowano ciągi pieszo-rowerowe. Do położenia została warstwa asfaltu na odcinku od Ronda Ptolemeusza do skrzyżowania Legionów/Ułańska.

Modernizacja drogi 450 obejmuje także fragment od ul. Kubusia Puchatka do ul. Antycznej wraz z przebudową wiaduktu w ciągu linii kolejowej nr 14. Miasto rozpisało właśnie przetarg na tę inwestycję.

W ścisłym centrum Kalisza przebudowana ma zostać ulica Mariańska oraz Łazienna na odcinku od Mariańskiej do Kolegialnej. 

Zakończyły się wszystkie prace na ulicy Lipowej. Na całym jej odcinku, tj. od ul. Staszica do ul. Łącznej. Droga zyskała nową nawierzchnię oraz nowe chodniki. Przebudowano również skrzyżowanie z ulicą Legionów. 

W kolejnych tygodniach znane będą zapewne koszty realizacji omówionych w artykule planowanych inwestycji drogowych. O wszystkim będziemy na bieżąco informować na naszej stronie. 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Vvv

Na Wzgórzach będzie jeszcze blok nr 9.

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Czy studia są potrzebne? Wielkie czy średnie miasto? #PytaMy 23

27 czerwca 2022

https://www.youtube.com/watch?v=DZhCGu7q9Us

czytaj więcej»

Akademia Kaliska wznosi się na wyższy poziom

27 czerwca 2022

Akademia Kaliska stale się rozwija. Minister edukacji i nauki wydał...

czytaj więcej»

O problemach rzemieślników

27 czerwca 2022

Dziś w siedzibie Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych odbyło się...

czytaj więcej»

Kaliszanki z sukcesami w Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych

27 czerwca 2022

Na pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze...

czytaj więcej»

Przyjęto miejscowy plan zagospodarowania dla okolic Majkowskiej

27 czerwca 2022

Radni Rady Miasta Kalisza jednogłośnie przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego...

czytaj więcej»

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

27 czerwca 2022

Przed nami kolejne upalne dni – wielu z nas wybiera...

czytaj więcej»