baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Ciężka noga i procenty we krwi doprowadzą kierowcę przed sąd

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, to dwa przewinienia 49-letniego mieszkańca Kalisza zatrzymanego do kontroli drogowej przez policjantów drogówki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, o tym na jak długo zadecyduje wkrótce sąd.

Zdrowy rozsądek kierowców to jeden z głównych czynników, który ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tego jednego zabrakło 49-letniemu kierowcy ciężarowego iveco. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej na terenie powiatu kaliskiego. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 49-latek w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje organicznie do 50 km/h przekroczył prędkość o blisko 20 km/h.

W trakcie kontroli policjanci z drogówki nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Przeprowadzone badanie nie pozostawiło złudzeń. 49-letni mieszkaniec Kalisza miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.

Mężczyzna nie tylko stracił już prawo jazdy, ale również odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu.

źródło: KMP Kalisz, fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze