baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Co dalej z drogą w Jagodzińcu?

Mieszkańcy Jagodzińca w podkaliskiej Gminie Brzeziny od lat domagają się cywilizowanego dojazdu do swoich posesji. Czy okoliczne władze odpowiednio dbają o ich potrzeby i starają się o poprawę ich komunikacyjnej sytuacji?

27 stycznia na portalu społecznościowym Facebook, jedna z mieszkanek wsi umieściła post, w którym to zwraca uwagę na fatalną realizację prac, jakie miały doprowadzić do przejezdności.

„Droga gminna, nieutwardzona, przy planowaniu budżetu Gminy za każdym razem pomijana, jeśli chodzi o jakiekolwiek inwestycje. I przychodzi właśnie taki czas, gdy pogoda płata figle – raz śnieg, raz słońce, raz deszcz – nie dziwne więc, że droga jest w takim, a nie innym stanie. Są kierowane prośby, apele do włodarza gminy, do urzędników, żeby coś zrobić, bo naprawdę ciężko przejechać…
I okej, owe apele nie pozostają bez odpowiedzi – dziś, tj. 27.01.2022, w południe zostają przywiezione, bodajże, 3 wywrotki gruzu. Przywiezione, wysypane, i to tyle. Ktoś zapomniał, że pasowałoby to jeszcze wyrównać.
Fajnie, że coś zrobili. Szkoda, że byle jak”.

– głosi treść posta na Facebooku

Stan nawierzchni drogi w dniu 27 stycznia

Zapytaliśmy wójta Gminy Brzeziny, Marka Cieślarczyka, o komentarz do sprawy:

„Drogę zaczęliśmy remontować w czwartek 27 stycznia, kiedy to nastąpił pierwszy etap nawiezienia gruzu. Kontynuowaliśmy to w piątek, wysypaliśmy wówczas kilkanaście ciężarówek gruzu. W sobotę całość została zwałowana i droga stała się przejezdna. Ja rozumiem ludzi, ale uważam, że emocje, które towarzyszyły ludziom na Facebooku, były za wczesne”.

wójt Gminy Brzeziny, Marek Cieślarczyk

Stan nawierzchni w dniu 31 stycznia

Poprosiliśmy także o informację na temat remontu omawianej drogi:

„Ze względu na dużą ilość kruszywa, planujemy utwardzić tę drogę sposobem gospodarczym. Na wiosnę chcemy przykryć obecną nawierzchnię kruszywem profesjonalnym drogowym. Nie będę jednak ukrywał, że w tym roku nie będzie ułożony dywanik bitumiczny. Jest to związane z procedurami oraz pozwoleniami. Naszego samorządu nie stać też na budowę dróg bitumicznych, dlatego będziemy się starać o dofinansowanie zewnętrzne. W tym roku droga na pewno zostanie utwardzona”.

wójt Gminy Brzeziny, Marek Cieślarczyk​

Mamy nadzieję, że mieszkańcy miejscowości doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia, która godna będzie miana XXI wieku. Będziemy przyglądać się sprawie i informować o zmianach, jakie będą zachodzić na tej drodze.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze