Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Co kryją Twoje piersi?” – projekt edukacyjny

Kolejnym przedsięwzięciem realizowanym obecnie przez SANEPID w kaliskich instytucjach i w gminach powiatu kaliskiego jest akcja profilaktyczna pozwalająca na wczesne wykrywanie raka piersi pod hasłem ,,Co kryją Twoje piersi”.

Już kilkaset kobiet z Kalisza i powiatu kaliskiego wzięło udział w spotkaniach organizowanych przez kaliską Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. W programie profilaktycznym uczestniczyły kaliszanki, a także mieszkanki gminy Blizanów, Szczytniki, Żelazków, Opatówek, Lisków oraz Koźminek.

W realizacji projektu przygotowanego przez Wielkopolskie Centrum Onkologii oraz Wojewódzką Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Poznaniu biorą udział panie z kół gospodyń wiejskich, a także wszystkie chętne osoby z danej gminy. Bardzo liczymy na współpracę lokalnych samorządów, bo to dzięki ich zaangażowaniu możemy dotrzeć do zainteresowanych osób z bardzo ważnym przekazem, który być może uratuje czyjeś zdrowie. – powiedział Marek Stodolny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu.

Realizacja programu będzie trwała jeszcze w najbliższych miesiącach, a kaliski SANEPID zamierza dotrzeć do wszystkich zainteresowanych środowisk w Kaliszu i powiecie. Prócz zajęć teoretycznych uczestnicy spotkań mają okazję do praktycznej nauki wczesnego wykrywania zmian nowotworowych, dzięki specjalistycznym fantomom zakupionym przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Dzięki tym fantomom zajęcia są bardzo ciekawe i dają solidne podstawy dla praktycznych umiejętności samobadania. Rak piersi zbiera swoje ogromne żniwo wśród kobiet, ale także występuje u mężczyzn. Jesteśmy otwarci na wszelakie zaproszenia, a zajęcia prowadzimy dla mniejszych i większych grup osób zainteresowanych. Pragnę podkreślić, iż udział w programie jest bezpłatny, a nasze zdrowie jest bezcenne – zapewnia Marek Stodolny.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze