Co się stało ze Złotym Rogiem?

W latach 90 XX wieku w miejscu dawno zrównanego już z ziemią Hotelu Polskiego stał punkt gastronomiczny, którego właścicielem była firma Admat. Prosperował on wyjątkowo dobrze, aż z czasem stał się miejscem spotkań naprawdę wielu kaliszan - zarówno tych starszych, jak i młodszych. Było tak do roku 2009, kiedy to miasto nie zechciało przedłużyć umowy dzierżawy nawet pomimo protestów. Tak oto od prawie dwunastu lat Złoty Róg stoi pusty.

Sprawa ta aktualnie wróciła do łask za sprawą interpelacji jednego z Radnych Miasta Kalisza – Eskana Darwicha, który był również wieloletnim pracownikiem tego punktu gastronomicznego. Postanowiłem więc poprosić go o komentarz w tej sprawie:

“Udało nam się stworzyć na Złotym Rogu lokal gastronomiczny, który był idealnym miejscem do spotkań towarzyskich, bowiem każdy czuł się tam jak u siebie. W szczególności stworzyliśmy świetną atmosferę podczas rozgrywek piłkarskich Reprezentacji Polski, gdzie telewizory stały na każdym rogu, co ściągało do tego miejsca setki kaliszan kibicujących drużynie narodowej. Niemal wszystkie imprezy i spotkania w Kaliszu rozpoczynały się na Złotym Rogu, a następnie rozchodziły po całym mieście. Jednym słowem było to miejsce kultowe dla mieszkańców, a ja miałem ogromną satysfakcję, że mogłem tam służyć kaliszanom. Może to nawet dzięki temu zostałem radnym Rady Miasta Kalisza.

Niezrozumiała była dla mnie decyzja ówczesnych władz miasta o likwidacji Złotego Rogu, szczególnie, że nie mieli oni żadnego planu zagospodarowania tego obszaru.”

Na tę chwilę powstawało wiele koncepcji jak zagospodarować Złoty Róg, między innymi rozważano 4 kondygnacyjną kamienicę z lokalami handlowo-usługowymi oraz z częścią mieszkalną, jednak niestety jak do tej pory tylko na koncepcjach się kończyło. W samej interpelacji radny pyta prezydenta Krystiana Kinastowskiego:

“Dlaczego Złoty Róg jako działalność gastronomiczna został zlikwidowany, skoro nie było konkretnego planu jak zagospodarować ten teren? Ile budżet miasta stracił dochodów z racji, iż nie ma w tym miejscu działalności gospodarczej? Czy już opracował Pan konkretną i docelową koncepcję zagospodarowania tego obszaru, jeśli tak to proszę o przestawienie jej opinii publicznej.”

Miejmy nadzieję, że po odpowiedzi Prezydenta Miasta Kalisza w końcu coś ruszy się w tej sprawie, tak aby kaliszanie po kilkunastu latach znów z chęcią mogli zawitać na Złoty Róg.

Źródła:

http://kalisz.esesja.pl/interpelacja/6021_1faa100b/zagospodarowania-terenu-złotego-rogu.htm

https://zyciekalisza.pl/artykul/zloty-rog-obfitosci/761918

https://kalisz.naszemiasto.pl/zloty-rog-w-kaliszu-co-dalej-z-placem-w-centrum-miasta/ar/c3-2388003

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter