Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Co z „trójką” na Szałe?

Radna Barbara Oliwiecka w interpelacji do Prezydenta Krystiana Kinastowskiego zwraca uwagę na możliwość zaprzestania obsługi przez autobusy KLA ogródków działkowych na Szałe. Ma to związek z wprowadzeniem od nowego roku nowej siatki połączeń autobusowych.

Radna zwraca uwagę, że brak obsługi tych obszarów będzie utrudnieniem dla mieszkańców Kalisza, którzy na Szałe mają ogródki działkowe oraz dla tych, którzy jeżdżą spędzać nad tamtejszym zalewem wolny czas czy wędkować.

Panie Prezydencie, o tym jak ważne są ogródki działkowe nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dla mieszkańców miasta własny kawałek trawnika, obcowanie z przyrodą, uprawianie własnych warzyw, czy relaks na świeżym powietrzu są nie do przecenienia. Niewyobrażalne jest, aby mieszkańcy Kalisza zostali pozbawieni możliwości dojazdu autobusem miejskim do swoich ogródków. Zwracam się z wnioskiem o jak najszybsze rozwiązanie tego problemu i zapewnienie regularnego kursowania autobusów KLA do pętli na Szałe przy ogródkach działkowych. Kwestia połączeń KLA na Szałe to nie tylko ogródki działkowe ale również dojazd do Zalewu Szałe, który jest ważnym miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Kalisza. Z tej linii KLA korzystają również przez cały rok wędkarze – głosi treść interpelacji

W innej interpelacji radna pyta także o to, kiedy zostanie opublikowany nowy rozkład jazdy oraz na jakie kwoty i z jakimi gminami zostały zawarte nowe porozumienia.

Od stycznia 2023 roku, na razie na okres dwóch lat, dla mieszkańców Kalisza posiadających Kaliską Kartę Mieszkańca oraz płacących w mieście podatki dostępna będzie darmowa komunikacja miejska. Wraz z jej wprowadzeniem zacznie obowiązywać także zmodyfikowana siatka połączeń autobusowych, w której zmiany mają dotyczyć między innymi połączeń podmiejskich. Wiadomo już, że zostanie zlikwidowana linia 19E kursująca przez Nowe Skalmierzyce do Ostrowa Wielkopolskiego.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze