baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Cohen, Puccini i Wieniawski w sercu miasta

Adam Michalak i Robert Adamczak wystąpią w kolejnej odsłonie cyklu „Koncert w sercu miasta”. W czwartkowe popołudnie, 31 sierpnia, usłyszmy utwory m.in. Leonarda Cohena, Leonarda Bernsteina, Giacomo Pucciniego i Henryka Wieniawskiego.

Tym razem na ratuszowym patio wystąpią Adam Michalak (tenor) i Robert Adamczak (fortepian). W programie koncertu znajdą się zarówno fragmenty klasycznych oper, popularne piosenki, jak i utwory instrumentalne. Usłyszymy m.in. arię Kalafa z III aktu „Turandot”, „Kujawiaka” Wieniawskiego, „Marię” z musicalu „West Side Story” i „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Kolejna odsłona cyklu „Koncert w sercu miasta” odbędzie się w czwartek, 31 sierpnia, o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Adam Michalak – tenor, absolwent wokalistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dra hab. Tadeusza Pszonki, wcześniej w klasie prof. Danuty Paziuk-Zipser. Wszechstronny wokalista, który nie boi się wyzwań muzycznych. Występował jako solista na setkach koncertów i festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. w Niemczech, Holandii, Rosji, Macedonii, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Izraelu), odbył też tourne´e koncertowe w Chinach (Pekin, Tjanjin, Harbin, Xian, Qingyang i Szanghaj) i Kanadzie (Montreal, Ottawa, Toronto). Wziął udział w koncercie „United for Peace” w prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Robert Adamczak – profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu), doktor habilitowany sztuki muzycznej, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa-Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Za działalność i osiągnięcia artystyczne oraz twórczy wkład w rozwój kultury polskiej został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej (2014). Otrzymał Nagrodę Rektora UAM w Poznaniu (2017, 2020) oraz Nagrodę Starosty Ostrowskiego (2010, 2017). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Witolda Witkowskiego. Ukończył również Podyplomowe Studium Mistrzowskie pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Koncertuje solowo i w zespołach kameralnych w kraju i za granicą (m.in. USA, Chiny, Francja, Hiszpania, Turcja, Cypr, Szwajcaria, Serbia, Słowacja, Niemcy, Ukraina). Wykonuje utwory od baroku po współczesność. Uczestniczył w ponad osiemdziesięciu międzynarodowych oraz ogólnopolskich festiwalach, konferencjach, warsztatach muzycznych i cyklach muzycznych. Dokonał prawykonań solowych utworów na fortepian, fortepian z orkiestrą oraz utworów kameralnych. Współpracuje z wieloma cenionymi muzykami, pedagogami oraz instytucjami kultury. Uczniowie Roberta Adamczaka są laureatami ponad siedemdziesięciu nagród w międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursach pianistycznych.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze