reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Coraz bliżej VI Pieszy Rajd na Orientację „Tropek”

18 września odbędzie się VI Pieszy Rajd na Orientację „Tropek”, którego organizatorem jest Paweł Bartczak, a współorganizatorem Powiat Kaliski. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki” w Krzyżówkach (gmina Koźminek). Teren rajdu obejmie obszar przy rzece Żabianka oraz lasy po ubu jej stronach.

„Tropek” jest pieszym rajdem na orientację o charakterze turystycznym. Uczestnicy startują w zespołach 2-5 osobowych. Zespoły mają za zadanie odnaleźć w terenie i potwierdzić na karcie startowej jak najwięcej punktów kontrolnych i wrócić na miejsce startu przed upływem limitu czasu. Zespoły poruszają się wyłącznie pieszo, używając mapy i kompasu do orientacji w terenie (zabronione jest używanie w tym celu urządzeń GPS). Każdy uczestnik otrzymuje przed startem mapę topograficzna w określonej skali z zaznaczonymi punktami (kolorowe okręgi). Punkty na mapie oznaczone są kodem cyfrowo-literowym, w którym cyfra oznacza liczbę punktów przeliczeniowych za prawidłowe potwierdzenie, natomiast litera służy do unikalnego oznaczania poszczególnych punktów. Po otrzymaniu mapy każdy zespół ustala, które i w jakiej kolejności punkty potwierdzać. Można wybrać wariant o dowolnej długości, dostosowany do aktualnej kondycji i w razie potrzeby trakcie pokonywania trasy go modyfikować. Punkty w terenie oznaczone są lampionami, jest to plansza z biało-pomarańczowym kwadratem oraz perforatorem do potwierdzania na karcie startowej.

W rajdzie mogą wziąć udział osoby w dowolnym wieku, frajdę będą mieć zarówno dorośli, jak i dzieci, bardzo mile widziane drużyny rodzinne. Na startujących będzie czekać w terenie 20 punktów kontronych, na poszukiwania będą przeznaczone 4 godziny czasu. W razie potrzeby przed startem możliwe jest przeprowadzenie instruktażu w posługiwaniu się mapą i kompasem. Zapisy trwają do 14 września, a udział jest bezpłatny.


Szczegóły i zapisy: www.tropek.pl

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze