
Cugowski z kaliskimi raperami dla lekarzy z okazji Światowego Dnia Zdrowia
„Hołd” z gościnnym udziałem Krzysztofa Cugowskiego to utwór promujący drugą odsłonę płyty powracającej po 25 latach na rynek muzyczny Elity Kaliskiej, której premiera nieprzypadkowo zaplanowana została na dzień 7 kwietnia, albowiem tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.
Utwór poświęcony jest służbom medycznym i trudom jaki niesie za sobą zawód, od którym często zależy ludzkie życie, ale także dedykowany jest przyjaciółce Krzysztofa Cugowskiego Beacie Kozidrak, która zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi.Singiel promowany jest teledyskiem dostępnym pod niniejszym linkiem : https://www.youtube.com/watch?v=jr01SHOam80
Co ważne dystrybucja tego utworu wspierać będzie akcję pomocy dla publicznych szpitali w zakresie sprzętowym. Artyści za pośrednictwem fundacji Pomaganie Jest Trendy przekazywać będą wygenerowane za odsłuch utworu w platformach streamingowych fundusze, które fundacja wraz z przychodami z 1,5% podatku zamierza przekazać na zakup karetek i sprzętu medycznego. Liczą oni na zaangażowanie mediów oraz użytkowników social mediów, albowiem czym więcej ludzi go posłucha, tym więcej uda się zgromadzić środków. W teledysku wystąpił m.in. znany z serialu „Gliniarze” aktor Tomasz Skrzypniak. Cel jest ambitny, albowiem aż 40 milionów odsłuchań potrzebnych jest, aby dokonać założonych zakupów karetek i sprzętu dla szpitali.
Wraz z tym singlem ukazały się dwa inne utwory odsłaniające płytę „25” z okazji 25 lecia Elity Kaliskiej Mowa o utworach „Rodzice” z gościnnym udziałem Krzysztofa Antkowiaka oraz w jazzowym klimacie utwór „Czas” z Marcelem Tułaczem – finalistą programu „The Voice Kids„. Wszystkie utwory dostępne są pod linkiem : www.elitakaliska.pl
„Te utwory są dla nas szczególnie ważne, albowiem utwór Hołd jest w dużej mierze moim osobistym podziękowaniem dla lekarzy za życie mojego syna, o które walka była długa i ciężka, ale dzięki temu dostrzegłem jak ważna i ciężka jest praca lekarzy, położnych, ratowników medycznych czy pielęgniarek, o których często zapominamy myśląc o służbie medycznej. To dzięki tej sytuacji zaangażowałem się w pomoc oddziałom neonatologicznych ze swoją fundacją Pomaganie Jest Trendy. Hołd to także dedykacja dla Pani Beaty Kozidrak z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, marzyliśmy o tym, aby Pani Beata zaśpiewała ten numer wspólnie z Krzysztofem Cugowskim, ale sytuacja jest jaka jest. Utwór „Rodzice” to z kolei swego rodzaju list, a „Czas” to utwór szczególnie ważny muzycznie dla DJ Adamsa, producenta Elity Kaliskiej” – wyjaśnia Gorzki.
To druga „paczka” utworów, które w cyklu co dwa tygodnie pojawiać się będą pod linkiem www.elitakaliska.pl, tworząc ostatecznie cały album – jak deklarują członkowie zespołu pełen niespodzianek, zaskoczeń, ciekawych gości i zróżnicowanego klimatu.
„Ten album to przede wszystkim coś co robimy dla siebie z okazji 25lecia od premiery debiutanckiej płyty „e.k.i.p.a”, nie trzymamy się radiowych trendów, całość opieramy o brzmienia, które leżą nam na sercu i teksty, które niosą za sobą prawdziwe, ważne dla nas historie. Także featuringi zarówno z Polski jak i zagranicy nie są przypadkowe, każdy z zaproszonych na album gości to osoby, z którymi przez ostatnie 25 lat spotkaliśmy się i nawiązaliśmy przyjaźnie, każda z tych osób jest częścią jakieś historii, którą na płycie chcemy opowiadać zarówno lirycznie jak i muzycznie” – dodaje DJ Adams.
Pierwszy singiel z tej płyty „Ocean Krwi” ukazał się 8 marca, a gościnna zwrotka Suge Knighta, będąca odpowiedzią na diss Eminema sprawiła, że o utworze napisały największe media z 17 Państw (m.in. USA, Kanada, Francja, Niemcy, Węgry, Holandia, Kolumbia, Wielka Brytania, Włochy …) – w tym należący do Will.I.Am’a z Black Eyed Peas portal HipHopDx.com co sprawia, że Elita Kaliska stała się pierwszym polskim zespołem (nie tylko hip hopowym), o którego singlu mówiło się niemalże na całym świecie.
Informacja Prasowa Elita Kaliska