Ćwiczenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Stacja przeładunkowa odpadów w Sieradzu stała się miejscem ćwiczeń dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. W ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego w ćwiczeniach udział wzięło 27 jednostek z powiatu sieradzkiego (łącznie 120 strażaków ochotników).

Ćwiczenia ratownicze odbywały się na terenach: 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, PGE Dystrybucja Rejonu Energetycznego w Sieradzu i na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu. W tej ostatniej ćwiczenia polegały na ewakuacji osoby, która straciła przytomność przy urządzeniu elektrycznym. W pierwszej kolejności należało wynieść poszkodowanego z leja zasypowego, w drugiej natomiast – przenieść go z pomieszczenia prasy przez skarpę o dużym nachyleniu w miejsce udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i na koniec przekazać poszkodowanego służbom medycznym. Zadaniem ćwiczeń było rozwijanie umiejętności oraz usprawnienie usuwania przyszłych zagrożeń podczas działań ratunkowych.  

Źródło: ZUOK Orli Staw 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter