Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w “Orlim Stawie”

W Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” przeprowadzono ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze. Uczestnikami ćwiczeń byli pracownicy ZUOK „Orli Staw” (w tym zakładowa grupa ratownicza do prowadzenia działań gaśniczych) oraz pracownicy służby ochrony i inne osoby znajdujące się w tym czasie na terenie zakładu. W ramach ćwiczeń zasymulowano pożar w hali przyjęcia i sortowania odpadów.

Po stwierdzeniu i zlokalizowaniu źródła pożaru niezwłocznie powiadomiono straż pożarną, przeprowadzono ewakuację pracowników, a następnie przystąpiono do akcji gaśniczej. W trakcie pożaru zostało rannych dwóch pracowników Zakładu. Ratownicy ewakuowali ich z zagrożonej strefy, a następnie udzielili pierwszej pomocy.

Akcja miała na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji oraz umiejętności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w przypadku powstania pożaru. W akcji sprawdzono również działanie systemu dostarczania wody w miejsce pożaru oraz zakładowy sprzęt gaśniczy, w tym funkcjonowanie działka wodnego i pompy z napędem spalinowym.

Zagrożenie pożarem w tego typu obiektach jest bardzo wysokie. Ze względu na ich specyfikę incydenty pożarowe zdarzają się stosunkowo często. Mając to na uwadze Dyrekcja zakładu kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo pożarowe. Poza wyposażeniem w profesjonalny sprzęt p-poż, okresowo organizowane są ćwiczenia, w tym także z udziałem Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Źródło: ZUOK “Orli Staw”

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter