Ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego

Między 23 a 28 kwietnia na terenie Elektrociepłowni Kalisz przy ulicy Torowej odbywały się ćwiczenia kaliskiej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego. Głównym założeniem ćwiczeń była ewakuacja osoby poszkodowanej, która wykonywała prace konserwacyjne na wysokości około 10 metrów i spadła między dwa kotły.

Działania ratowników grupy polegały przede wszystkim na wykonaniu poręczowania i dotarciu do poszkodowanego, zbudowaniu stanowiska ratowniczego, przejęciu osoby poszkodowanej przez ratowników do noszy oraz ewakuacji osoby w noszach z zabezpieczeniem na zewnątrz budynku. Ćwiczenia tego typu są niezwykle istotne dla zapewnienia wysokiej zdolności grupy specjalistycznej do działania podczas realnych działań ratowniczych. Warto wspomnieć, iż w 23 kwietnia SGRW Kalisz została zadysponowana do miejscowości Kłodawa w powiecie kolskim, gdzie osoba wpadła do studni. Na szczęście udało się ją wyciągnąć przed przybyciem kaliskich ratowników z SGRW. To pokazuje jak ważna jest gotowości do realizacji działań z zakresu specjalistycznego każdego dnia pełnienia służby ratownika wysokościowego.

Źródło: KM PSP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze