reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Ćwiczenia strażaków

W sobotę 9 lipca, na terenie parkingu byłego supermarketu Tesco przy Alei Wojska Polskiego w Kaliszu odbyły się ćwiczenia doskonalące postępowanie Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Symulowana była sytuacja w postaci zdarzenia z udziałem autobusu i samochodu osobowego, w którym obrażenia odniosło wiele osób. Była to doskonała okazja do powtórzenia przede wszystkim zasad segregacji osób rannych oraz sposobów ewakuacji ludzi z środków transportu publicznego.

Strażacy zmierzyli się z tematem stabilizacji tak dużego pojazdu jakim jest autobus oraz pracy narzędziami hydraulicznymi we wnętrzu.  W akcji ratowniczej brało udział 11 zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z OSP Kalisz-Dobrzec, OSP Kalisz-Piwonice, OSP Kalisz-Lis, OSP Kalisz- Sulisławice, OSP Pólko.  

W ćwiczeniach uczestniczyło około 40 strażaków oraz kilkunastu pozorantów. Za profesjonalne przygotowanie pozoracji odpowiedzialni byli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, dzięki czemu na ćwiczeniach można było zobaczyć bardzo realne złamania otwarte, rozcięcia skóry, intensywne krwawienia etc. Technicznego wsparcia w przygotowaniu ćwiczeń udzieliła również firma Pomoc Drogowa Kowalczyk 24. Po ćwiczeniach dokonano podsumowania i omówienia poszczególnych działań ratowników.

Źródło: Państwowa Straż Pożarna


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze