baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Ćwiczenia Straży Pożarnej w zakładzie Grupy AWW w Niedźwiadach

Dnia 28 marca na terenie zakładu AWW w Niedźwiadach odbyły się ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów hal produkcyjnych.

Wyżej wymieniony zakład na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie rodzajów i ilości znajdujących się w zakładzie substancji niebezpiecznych, decydujących o zaliczeniu go do zakładu o zwiększonym ryzyku lub dużym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej, zalicza się do zakładu zwiększonego ryzyka.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, iż o godz. 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu został zgłoszony pożar w jednym z budynków Grupy AWW– budynek G. Osobą zgłaszającą był pracownik zakładu który zauważył pożar. W trakcie zgłaszania pozyskano informację, że rozpoczęto ewakuację pracowników firmy AWW.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar magazynu jest rozwinięty, w związku z czym Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o podaniu łącznie 4 prądów wody w natarciu oraz zadysponowaniu Plutonu WOO Kalisz w celu zbudowania zaopatrzenia wodnego z pobliskiego punktu czerpania wody oddalonego o kilkaset metrów.

Kierownik przeprowadzający ewakuację przekazał Kierującemu Działaniem Ratowniczym, że brakuje dwóch osób, które najprawdopodobniej przebywały w magazynie. Jednym z kolejnych elementów tego założenia, było uwolnienie tych osób, ewakuacja oraz udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W działaniach prócz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 i 2, Plutonu Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego w skład którego wchodzą takiej jednostki jak: OSP Pólko, OSP Kalisz Lis, OSP Dobrzec w Kaliszu wzięła również udział jednostka z OSP Kalisz-Sulisławice. W sumie na terenie zakładu AWW w Niedźwiadach ćwiczyło 43 strażaków, w tym obsada Samochodu Dowodzenia i Łączności z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, których wspomagał łączność na terenie działań.

Ćwiczenia, prócz pracowników zakładu odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pożarowe obserwował również Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Damian Knop.

Źródło: KM PSP Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze