reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Ćwiczenia w Wojskowym Centrum Rekrutacji

Dziś w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Kaliszu odbyły się ćwiczenia, w których wzięła udział straż pożarna, żandarmeria wojskowa oraz policja.

Podczas codziennej pracy urzędu do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu przyszedł mężczyzna, który po wyjaśnieniu powodów swojej wizyty został odnotowany w książce przepustek, a następnie wyposażony w przepustkę. Po przyjęciu przez pracownicę udał się do Punktu Obsługi Interesanta. Mężczyzna podczas rozmowy zaczął zachowywać się agresywnie. Pracownica Wojskowego Centrum Rekrutacji zaalarmowała pracownika Specjalistycznej uzbrojonej formacji ochronnej.

Mężczyzna nie reagował na próby uspokajania, groził pracownikom WCR, a po kilku minutach wybiegł z budynku i podłożył ogień pod zaparkowany bezpośrednio przy budynku Starostwa Powiatowego samochód osobowy, następnie oddalił się do parku miejskiego. Dyżurny WCR zawiadomił straż pożarną i żandarmerię wojskową. Zarządzona została ewakuacja budynków. Funkcjonariusze policji i żw dokonali sprawdzenia obiektu.

Na zakończenie dokonano podsumowania ćwiczeń z udziałem pracowników Starostwa Powiatowego oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji.

źródło: KM PSP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze