baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Ćwiczenia w zakładzie Nestlé

17 kwietnia na terenie zakładu Nestlé w Winiarach odbyły się ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów hal magazynowych. Scenariusz ćwiczeń zakładał, iż o godz. 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu został zgłoszony pożar w jednym z budynków fabryki Nestle na kaliskich Winiarach. 

Osobą zgłaszającą był pracownik zakładu który zauważył pożar. W trakcie zgłaszania pozyskano informację, że rozpoczęto ewakuację pracowników firmy Nestle. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar magazynu jest rozwinięty, w związku z czym Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o podaniu kilku prądów wody w natarciu (m.in. dwa działka przenośne, jedno działko z SH) oraz zadysponowaniu jednostek OSP z terenu miasta Kalisza w celu zbudowania zaopatrzenia wodnego z pobliskiego zbiornika wody oddalonego o kilkaset metrów. Kierownik przeprowadzający ewakuację przekazał Kierującemu Działaniem Ratowniczym, że brakuje dwóch osób, które najprawdopodobniej przebywały w magazynie.  Jednym z kolejnych elementów tego założenia, było uwolnienie tych osób, ewakuacja oraz udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W działaniach prócz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 i 2 wzięły udział jednostki OSP: Kalisz-Lis, Dobrzec, Sulisławice oraz Piwonice. W sumie na terenie zakładu Nestle w Winiarach ćwiczyło 46 strażaków, w tym obsada Samochodu Dowodzenia i Łączności z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, których wspomagał łączność na terenie działań. 

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: gov.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze