Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Ćwiczenia z uważności“ – Galerii Sztuki im. Jana Tarasina

Wystawa „Ćwiczenia z uważności” Alicji Bielawskiej i Teresy Starzec, prezentowana w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, to spotkanie dwóch artystek o różnych ścieżkach twórczych, jednak związanych wspólnym tematem uważności.

Wystawa, pod kuratelą Pauliny Olszewskiej, to nie tylko prezentacja prac obu artystek, ale także głęboka rozmowa między nimi, ukazująca harmonię i kontrast ich twórczości. Prace Teresy Starzec, odzwierciedlające krajobrazy przesycone światłem i powietrzem, oraz przestrzenne formy Alicji Bielawskiej, inspirowane architekturą i naturą, łączą się w unikalną narrację odbierania otaczającej rzeczywistości.

Wystawa, trwająca od 25 kwietnia do 24 maja 2024 roku, będzie nie tylko inspirującym wydarzeniem kulturalnym, ale także punktem wyjścia dla programu edukacyjnego, skierowanego do różnych grup wiekowych i o różnych potrzebach. Dzięki wsparciu Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz partnerstwu z STU ERGO Hestia S.A., Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza do udziału w siedmiu warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych edukatorów i artystki.

Wystawa „Ćwiczenia z uważności” jest także wydarzeniem towarzyszącym 64. Kaliskim Spotkaniom Teatralnym, organizowanym przez Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

W ramach cyklicznego projektu Galerii odbywającego się pod hasłem: „Postój ze Sztuką” prace Alicji Bielawskiej i Teresy Starzec pojawią się w 7 witrynach przystanków autobusowych na terenie Kalisza. Będzie to kolejna odsłona wystawy pt. „Ćwiczenia z uważności”, gdyż znaczna część prezentowanych w ramach tego cyklu prac pojawi się właśnie wyłącznie w przestrzeni publicznej naszego miasta.

Szczegółowe informacje:

  • Czas trwania wystawy: 25 kwietnia – 24 maja 2024
  • Miejsce: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz
  • Wernisaż: 25 kwietnia 2024, godz. 19:00
  • Spotkanie autorskie: godz. 20:00

Patronaty medialne: NOTES NA 6 TYGODNI, ARTINFO.PL, Radio POZNAŃ, Radio Centrum, Ziemia Kaliska, FAKTY KALISKIE, CALISIA.PL

Partnerzy Galerii: Grupa Mo, SCHIMMEL PIANOS, POLIFARB KALISZ S.A., M&P ALKOHOLE WINA CYGARA

Więcej informacji na stronie internetowej Galerii: www.tarasin.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze