baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

CZAR OPERY. Uwertury, arie i duety wielkich mistrzów w wykonaniu wyjątkowych solistów

Piękne głosy sopranistki Marty Brzezińskiej-Szmaj oraz tenora Sławomira Naborczyka wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej wyczarują atmosferę najsłynniejszych na świecie scen operowych. 21 kwietnia o godz. 19.00 w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej w Auli WP-A UAM odbędzie się koncert ukazujący prawdziwy „Czar Opery”!

Podczas zbliżającego się koncertu będziemy mogli usłyszeć wiele najgłośniejszych w historii partii wokalnych pochodzących z oper szczególnie włoskich mistrzów z okresu największego rozkwitu gatunku m.in. arie z La Traviaty G. Verdiego, Tosci G. Pucciniego, czy Napoju miłosnego G. Donizettiego, a także duety z Rigoletta i Cyganerii Pucciniego, obok uwertury z Mocy przeznaczenia G. Verdiego czy uwertury z Semiramidy G. Rossiniego. A to tylko część bogatego w muzyczne skarby programu operowego wieczoru w Filharmonii Kaliskiej.

Niczym w La Scali poczujemy się dzięki interpretacjom, które przygotowują dla nas wspaniali wokaliści. Marta Brzezińska-Szmaj jest absolwentką wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Artystka zadebiutowała na scenie Opery Krakowskiej w 2009 roku, śpiewając partię Phillippe w Diabłach z Loudun Krzysztofa Pendereckiego. W latach 2011-2015 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie debiutowała partią Donny Anny w słynnym spektaklu Don Giovanni Mariusza Trelińskiego pod batutą Bassema Akiki. Oprócz wielu sukcesów w operowych widowiskach jest także laureatką wielu konkursów wokalnych, a w swojej pracy spotkała tak wybitnych dyrygentów jak m.in.: Andrew Parrott, Andrzej Straszyński, Tadeusz Kozłowski.

Z kolei tenor Sławomir Naborczyk, który kaliskiej publiczności dał się już poznać z najlepszej strony podczas koncertu noworocznego to absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, który zadebiutował w 2011 r. rolą Basilia w Weselu Figara W.A. Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova, także w Bydgoszczy. Na tej scenie kreował także postaci Kowala w Krótkim życiu M. de Falli i tytułowego Studenta żebraka K. Millöckera. Jest laureatem wielu konkursów: zwyciężył w Międzynarodowym 22. Wielkim Turnieju Tenorów w Operze na Zamku w Szczecinie oraz w VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju, w otrzymał także I nagrodę podczas Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Operetkowo Musicalowego pod honorowym patronatem Wiesława Ochmana.

Wokalne popisy solistów zostaną oprawione w złote muzyczne ramy dzięki grze Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, którą tym razem dyrygował będzie doświadczony mistrz batuty, honorowy dyrygent Filharmonii Śląskiej w Katowicach prof. Mirosław Jacek Błaszczyk. Koncert poprowadzi Małgorzata Piotrowska.

Koncert symfoniczny CZAR OPERY odbędzie się w piątek, 21 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej (Aula UAM). Bilety w cenie 80 zł (bilet normalny) i 70 zł (bilet ulgowy) do nabycia online oraz w kasie Filharmonii Kaliskiej, przy ul. Aleja Wolności 2.

INFORMACJE

CZAR OPERY

21 kwietnia 2023 r., godz. 19.00

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej

Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, ul. Nowy Świat 28/30

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze