reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Członek KTPN otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski 

11 listopada 2023 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z okazji Narodowego Święta Niepodległości wręczył w Belwederze ordery państwowe nadane osobom zasłużonym dla państwa i narodu. Wśród wyróżnionych Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał prof. Jerzy Pietrzak (historyk specjalizujący się w historii Kościoła katolickiego w Polsce XIX i XX w., historii Polski i powszechnej XVI i XVII wieku, regionalista, senator I kadencji, członek KTPN od 1988 r. Wcześniej (2011) odznaczony Krzyżem Kawalerskim).

Prof. Jerzy Pietrzak – działacz na rzecz przemian demokratycznych w Polsce; członek Prymasowskiej Rady Społecznej 1981-1983, inicjator w stanie wojennym odbudowy pomnika kard. Ledóchowskiego i założyciel Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Ostrowie Wielkopolskim – pierwszego w Wielkopolsce w 1989 r. , senator RP I kadencji, współautor senackiego projektu nowej Konstytucji RP; inicjator przywrócenia Święta Narodowego 3 Maja i odnowienia przez Senat ślubu Sejmu Czteroletniego o budowie Świątyni Opatrzności; autor statutu Akcji Katolickiej w Polsce; emerytowany profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, historyk parlamentaryzmu polskiego i historii najnowszej Kościoła; odznaczony Złotym Medalem Prymasa Polski Ecclesiae Populoque servitium praestanti.

źródło: KTPN

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze