Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Człowiek w Centrum”, czyli wystawa Magdaleny Grzybowskiej

W kolejną środę – 2 lutego odbędzie się wernisaż wystawy Magdaleny Grzybowskiej pt. „Człowiek Centrum”. Wystawa zagości w Kaliszu w Centrum Kultury i Sztuki, a początek jej wernisażu zaplanowano na godzinę 18:00.

Tytuł wystawy odnosi się do miejsca pokazu – Galerii w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, jest jednak przede wszystkim próbą ponownego ujęcia zjawiska figuracji w rysunku i rzeźbie – niejako stawianiem człowieka „w centrum uwagi”. Impulsem do tego stały się podróże do Grecji (rok 2014, 2016, 2019) – wizyty w muzeach Heraklionu, Delf, Aten, Pireusu – aby w latach 2020-2022 podjąć na nowo intensywną „współpracę” ze szkicownikiem oraz refleksję nad ideą człowieka w kontekście obrazowania poprzez sztukę.

Magdalena Grzybowska to urodzona w 1976 r. Absolwentka ASP we Wrocławiu. W roku 2000 obroniła dyplom na kierunku Rzeźba. W 2011 r. uzyskała stopień doktora, a w roku 2018 habilitację w dyscyplinie sztuki piękne. Od 2006 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – obecnie na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki. Praktykę twórczą poszerza o organizację wydarzeń artystycznych (plenery, wystawy, sympozja) prowadząc działalność kulturotwórczą na rzecz własnych projektów oraz środowiska artystycznego Wrocławia i okolic.

W działalności twórczej odnosi się przede wszystkim do zjawisk przestrzennych, niekoniecznie zamykających się w pojęciu rzeźby. Do swoich prac włącza zarówno obiekty rzeźbiarskie jak i film, fotografie, rysunek, zjawiska świetlne, sytuacje, gest, dźwięk i ruch. Wykorzystuje różnorodne materiały: stal, ceramikę, tkaniny, szkło, wodę. Realizuje otwarty projekt artystyczno-badawczy „Rzeźba i fenomen sceny”. Interesuje ją aspekt nietrwałości, kategoria miejsca, zdarzenie wizualne (sytuacja).

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze