baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Czołowe zdarzenie samochodu osobowego z ciężarowym

12 maja do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu czołowym samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Kolonia Kokanin. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz zastęp z OSP Tykadłów i OSP Czartki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów
(osobowego VW Golfa i ciężarowego VOLVO z cysterną do przewozu gazu) którymi podróżowały łącznie dwie osoby. W wyniku zderzenia auto osobowe wypadło z drogi do przydrożnego rowu, drugie z nich znajdowało się częściowo na poboczu i na jezdni.

Kierujący pojazdem VOLVO nie wymagał pomocy medycznej, natomiast kierująca VW Golfem była nieprzytomna i w dodatku uwięziona w pojeździe. Do jej uwolnienie strażacy użyli sprzętu hydraulicznego. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanej, została ona ewakuowana z pojazdu i przekazana będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie przewieziona została do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kaliszu celem dalszej diagnostyki.

Dalsze działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem pojazdów na wyznaczonych przez policje objazdach do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policje i zabraniu pojazdów przez pomoc drogową, usunięto pozostałości elementów karoserii oraz płynów eksploatacyjnych z jezdni. Działania zakończono po ok. 5 godzinach. Przez cały czas trwania działań Droga Krajowa nr 25 była nieprzejezdna w tym miejscu.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: KM PSP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze