Czołowy obrotowy ligi zostaje MKS-ie

Pierwszy obrotowy z potwierdzonym kontraktem na sezon 2021/22 w sekcji piłki ręcznej Energa MKS-u Kalisz to Piotr Krępa. W poprzednim sezonie w 25 spotkaniach rzucił 80 bramek, wykorzystując sytuacje ze skutecznością niemal 80%.

Krępa trafił do kaliskiego zespołu przed sezonem 2020/21 z SPR Stali Mielec, będąc wychowankiem tego klubu. Po wielu latach zdecydował się jednak opuścić Mielec w poszukiwaniu nowych wyzwań. Trafił właśnie do kaliskiego MKS-u i bardzo szybko odnalazł się w nowych realiach. Obowiązki wśród kołowych były podzielone równo i z reguły Krępa odpowiadał za grę w ataku, natomiast obroną rządził Mateusz Kus, chociaż w niektórych sytuacjach również potrafili zamienić się miejscami.

Kaliscy kibice cały sezon podziwiali siłę i determinację „Miśka” w walce na kole, kiedy, zwłaszcza w drugiej części sezonu, bywał pilnowany nawet przez trzech rywali. W całym sezonie PGNiG Superligi Piotr Krępa reprezentował kaliski zespół w 25 meczach zdobywając 80 bramek, będąc jednym z najskuteczniejszych obrotowych rozgrywek. Dodatkowo statystyki nie obejmują liczby wywalczonych rzutów karnych. W niektórych spotkaniach sam zamieniał karne na bramki – również z bardzo dobrą skutecznością.

Jego dobra forma na przestrzeni całego sezonu nie umknęła ekspertom. Piotr Krępa wielokrotnie trafiał do „7 tygodnia”, był również nominowany do „7 rundy jesiennej” oraz do tytułu Obrotowego Sezonu.

 

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze