baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Cztery nowe alkomaty przesiewowe dla Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wręczone

Wiceprezydent Mateusz Podsadny wraz z Januszem Sibińskim, zastępcą naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych przekazali dzisiaj cztery alkomaty przesiewowe na ręce Dariusza Bieńka, Komendanta Miejskiej Policji w Kaliszu.

Alkomaty będą wykorzystywane przez policję podczas codziennej służby oraz kontroli drogowych na kaliskich ulicach. Pomogą zmniejszyć liczbę wypadków, spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

– „Jazda samochodem po alkoholu to brak odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Pamiętajmy o tym szczególnie teraz, kiedy zbliża się sylwester. Cieszę się, że dzięki przekazanym alkomatom możemy przyczynić się do większego bezpieczeństwa w mieście” – powiedział Mateusz Podsadny, wiceprezydent Miasta Kalisza.

Przekazane alkomaty zostały zakupione ze środków za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w ramach realizacji zadań z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 r. Ich wartość wynosi 4.280,00 zł.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze