Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Czy język polityki jest jakościowy?- kolejna edycja Akademii Dialogu

Podczas spotkania 20 marca zespół Akademii Dialogu postara się na to pytanie odpowiedzieć. Skierują swoją uwagę na charakterystykę języka debaty politycznej.

Zaostrzająca się walka polityczna skutkuje od wielu lat brutalizacją języka debaty politycznej, który rodzi głębokie podziały w społeczeństwie.

mówi Zbigniew Judasz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Kalisza, koordynator Akademii Dialogu.

Kolejne spotkanie w ramach AD dotyczyć będzie odpowiedzialności polityków, którzy swoimi wypowiedziami kreują mowę i postawy nienawiści. Jakie są efekty ich postępowania? Czemu godzimy się na taki sposób komunikacji? Te kwestie poruszone zostaną już 20 marca na Akademii Dialogu, w Akceleratorze Kultury przy Nowym Świecie 2A. Wydarzenie rozpocznie się o 18.00.

Na środowym spotkaniu gościem będzie wielokrotnie wyróżniana i nagradzana dziennikarka, pisarka i aktywistka. Autorka książki „80 milionów. Historia prawdziwa”, Katarzyna Kaczorowska.

www.kalisz.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze