baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Czy kaliskie budynki skazane są na zawalenie?

W ostatnim czasie Rada Miasta Kalisza podjęła uchwałę w sprawie
Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta. W wyniku czego dokonano analizy stopnia zużycia budynków zasobu mieszkaniowego. Czy wszystkie budynki, których stan techniczny jest „zły” zostaną wyremontowane?

Charakterystyka stanu technicznego budynków jest dokonywana w trzech grupach klasyfikacyjnych:

1) I grupa – zły stan techniczny i zbyt wysoki koszt remontu – budynki mieszkalne przeznaczone do rozbiórki w okresie 0 – 5 lat.
2) II grupa – stan techniczny średni – budynki mieszkalne ocenione jako dostateczne pod względem spełniania wymogów technicznych i eksploatacyjnych. Brak inwestycji w okresie 5 – 10 lat zagraża pogorszeniem stanu technicznego i przeznaczeniem budynków do rozbiórki.
3) III grupa – budynki w stanie technicznym dobrym. Bieżące remonty, konserwacja i modernizacja gwarantują utrzymanie dobrego stanu technicznego.

Według tego oceniono stan 77 budynków jako zły, 65 jako średni, natomiast 39 jako dobry.

Temu tematowi przyjrzał się Radny – Eskan Darwich, który napisał interpelację do Prezydenta Kalisza, z prośbą o przedstawienie informacji na temat wskazanych budynków, listę owych budowli, ile budynków z tej listy jest zaplanowane do remontu w okresie do 5 lat, jaki los czeka pozostałe budynki, które nie będą remontowane w okresie
do 5 lat oraz ile lokali z zasobów miejskich nie posiada toalet?

Prezydent Kalisza nie odpowiedział jeszcze na interpelację.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze