baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Czy Kaliszowi grozi susza?

Europa zmierza się z falą upałów. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie już od porannych godzin termometry pokazują nawet powyżej 30 stopni C. Jaka prognozowana jest pogoda na najbliższe dla Kalisza? Czy grozi nam susza?

Obecna aura spowodowana jest przypływem upalnego powietrza znad Afryki. Wczoraj wkroczyło ono nad centralne i zachodnie obszary naszego województwa. Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydali ostrzeżenie trzeciego stopnia. Skontaktowaliśmy się z meteorologami w sprawie prognoz na najbliższe dni dla Kalisza. 

„Jutro dla Kalisza prognozujemy do 36-37 stopni, w piątek 32 stopnie, na weekend po 26-29 stopni. Upał ponownie wróci w poniedziałek, kiedy planowane są 33 stopnie. Od wtorku 25-26 stopni”.

– powiedział Piotr Szewczak, kierownik Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Dla Kalisza nie wydano ostrzeżenia odnośnie suszy hydrologicznej. Ostrzeżenie dotyczy przyrzecza (obszaru odwadnianego bezpośrednio do rzeki głównej) Prosny na jej środkowym i dolnym odcinku. Taki stan utrzymywać się będzie przez najbliższe dni.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze