baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

„Czy muminki i ich filozofia są w stanie zbawić świat?”- wykład prof. Jarosława Płuciennika

24 marca o godzinie 18:00 w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim w ramach Forum Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego odbędzie się kolejny wykład otwarty. Pierwszym tegorocznym prelegentem będzie urodzony w Ostrowie prof. Jarosław Płuciennik, polonista, były prorektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Temat wykładu to: ,,Czy muminki i ich filozofia są w stanie zbawić świat”. Jarosław Płuciennik skoncentruje się na określeniu czym jest fenomen kulturowy „Muminków” i ich filozofii. Twórczynią multimedialną tego fenomenu była Tove Jansson, fińsko-szwedzka pisarka i plastyczka, która nie pisała tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Komiksy publikowane regularnie były twórczością głównie dla dorosłych, mimo że wykorzystywały postaci Muminków. Wykładowca pokaże na kilku przykładach, co konkretnie w świecie Muminków zasługuje na filozoficzną uwagę dzisiaj – w świecie targanym znów wojną i katastrofami.

Źródło: Ostrowskie Towarzystwo Naukowe

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze