Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Czy nauka przeczy wierze? Konferencja naukowa z ks. prof. Wojciechem Grygielem

Konferencja naukowa z udziałem księdza profesora Wojciecha P. Grygiela odbędzie się w Kaliszu w obchodzonym po raz czwarty Dniu Nauki Polskiej. Jest to święto państwowe, które przypada właśnie w 19 lutego.

Jak czytamy w uzasadnieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2020 roku Dzień Nauki Polskiej: „jest wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Pięćset pięćdziesiąt lat temu urodził się Mikołaj Kopernik, który zmienił postrzeganie dotychczasowych koncepcji świata. Co więcej, każdy 19 dzień miesiąca w Diecezji Kaliskiej to tzw. Dzień św. Józefa, podczas którego w akcie zawierzenia oddawane są pod Jego opiekę wybrane środowiska i osoby. Organizatorem konferencji Jest Telewizja Dom Józefa.

Z okazji 4. Dnia Nauki Polskiej w Diecezji Kaliskiej zostanie zorganizowana konferencja naukowa pt. „Czy nauka przeczy wierze” z udziałem ks. Wojciecha P. Grygiela – profesora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (Katedra Filozofii Przyrody, Wydział Filozoficzny), członka Komisji Filozofii Nauk PAU oraz Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Jego prace badawcze w dziedzinie relacji między nauką a teologią rozwijają nowatorski kierunek zwany teologią ewolucyjną. Jest autorem wielu publikacji naukowych oraz książek, w tym ”Stephena Hawkinga i Rogera Penrose’a spór o rzeczywistość” (CCPress 2014) oraz „Jak scena stała się dramatem” (CCPress 2021).

Po konferencji, która rozpocznie się w niedzielę 19 lutego o godzinie 15.00 w Kościele pw. św. Gotarda w Kaliszu, zostanie odprawiona Msza św. z aktem zawierzenia naukowców i środowisk naukowych pod opiekę św. Józefa.

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa osobistego, a dla osób, które nie będą mogły przybyć do Kalisza, telewizja Dom Józefa przygotowała transmisję ONLINE dostępną na stronie www.domjozefa.tv oraz kanałach społecznościowych na youtube i facebook.

Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Krystian Kinastowski Prezydent Miasta Kalisza. Patronują mu także: Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Radio Poznań, Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, Dwutygodnik Opiekun, Fundacja Światło i Sól, Latarnik Kaliski i 7 dni Kalisza. Za organizację konferencji odpowiada Internetowa Telewizja Diecezji Kaliskiej Dom Józefa.

Program:

  • Godz. 15.00 – konferencja naukowa
  • Godz. 16.00 – Msza święta i Akt zawierzenia św. Józefowi naukowców i środowisk naukowych. Miejsce: Kościół pw. św. Gotarda w Kaliszu ul. Kordeckiego 3 (wejście od ul. Częstochowskiej)

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze