Czy pandemiczne obostrzenia obejmą świątynie?

Zbliża się Wielkanoc, a wraz z okresem świątecznym tym bardziej powraca temat ograniczeń np. liczby wiernych w kościołach. Jak dotąd pojawił się tylko wspólny apel Episkopatu oraz ministra zdrowia - czy pojawią się również restrykcje wobec osób gromadzących się miejscach kultu religijnego?

Efektem zapowiadanego spotkania na linii władze kościelne – minister zdrowia jest wspólny komunikat, który opublikowano m.in na stronie Episkopatu. Minister Adam Niedzielski oraz bp Artur Miziński w wydanym oświadczeniu mówią: “Trzecia fala epidemii jest faktem i stanowi obecnie największe zagrożenie dla zdrowia oraz życia Polaków. Wobec rosnącej liczby zakażeń nie można pozostawać obojętnym. Dziś potrzeba nam odpowiedzialności, zarówno tej indywidualnej, jak i zbiorowej. Obok szczepionki jest to nasza najważniejsza broń w walce z epidemią. Dlatego o tę odpowiedzialność apeluje zarówno władza świecka jak i duchowna. Naszą wspólną troską jest dziś ochrona zdrowia i życia wszystkich Polaków, dlatego w takim samym stopniu wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania istniejących zasad i obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Przestrzegając ich wykazujemy się troską o naszych rodaków. Najwyższym dobrem doczesnym jest zawsze zdrowie i życie. Brak dbałości o zdrowie i życie własne oraz innych to działanie wbrew solidaryzmowi społecznemu i wbrew nauce Kościoła katolickiego. Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach.”

Przedstawione stanowisko ma zostać przełożone “na papier” i przedstawione wszystkim parafiom w Polsce. Apel skierowany do biskupów ma wyraźnie wskazywać, że ściśle należy przestrzegać zasad sanitarno-epidemiologicznych, ale bezpośrednio nie informuje o jakichkolwiek zmianach.


Źródło: KEP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter