reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Czy to koniec „papierologii”? Coraz bliżej wprowadzenia generatora wniosków

Czy pierwsze działanie Forum Organizacji Pozarządowych Ziemi Kaliskiej okaże się sukcesem? Działacze otrzymali pozytywną odpowiedź na list otwarty w sprawie wprowadzenia elektronicznej procedury naborów wniosków w otwartych konkursach ofert dla organizacji pozarządowych.

Do tej pory Kalisz jest jednym z niewielu miast, które funkcjonuje „na papierach”. Jednak to może zmienić się niebawem! Jak informuje Wiceprezydent Mateusz Podsadny, miasto jest na etapie zawierania umowy z firmą Witkac. Przygotowywana umowa zostanie zawarta do 31.12.2023 r. z możliwością jej przedłużenia na koleje lata.

Wdrożenie wspomnianego systemu ma przynieść korzyści, zarówno dla jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jak i pracowników urzędów obsługujących wspomniane konkursy. Rozwiązanie pozwoli na uproszczenie procedury naboru ofert, a organizacje będą mogły dzięki temu uniknąć błędów formalno-prawnych. Wprowadzenie generatora ofert miałoby także pomóc w uniknięciu błędów rachunkowych w kosztorysach projektów.

Mam nadzieję, że wdrażane zmiany – w przedmiocie ogłaszania konkursów, składania ofert czy rozliczania sprawozdań – wprowadzą oczekiwane ułatwienia dla organizacji pozarządowych – powiedział Mateusz Podsadny.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze