baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Czy w Kaliszu działa grupa włamywaczy?

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji o potencjalnych włamywaczach na osiedlu Zagorzynek i Rajsków, którzy poruszali się samochodem z ostrowskimi tablicami rejestracyjnymi. „Potencjalnych”, bo kaliska policja nie potwierdza, by do jakichś włamań miało dojść. Mimo tego nasi czytelnicy informują, że podobne sytuacje dotyczą już nie tylko samego miasta Kalisza.

Podobne sytuacje, jak na Zagorzynku czy Rajskowie, zaczęły do nas docierać również od mieszkańców okolicznych miejscowości. Schemat działania mężczyzn miałby być ten sam, choć na ten moment nie wiadomo czy za każdym razem to ta sama grupa osób. Mężczyźni jeżdżą po okolicy, przyglądają się posesjom, a czasami zaczepiają nawet mieszkańców, pytając np. o ich sąsiadów. Do podobnej sytuacji miało dojść wczoraj w Zajączkach (gm. Brzeziny).

„Wczoraj po okolicy kręcił się granatowy Volkswagen GOLF III z tablicami PKA. W aucie było dwóch mężczyzn średniego wieku, którzy obserwowali domy. Wychwycili moment gdy mój wujek oddalił się z domu, a wtedy wjechali na podwórko i rozglądali się. Gdy wujek zauważył auto na podwórku, natychmiast wrócił do domu, aby zapytać co chcą i czego tu szukają. Jeden z nich odpowiedział: <Rozglądamy się co tu jest>.”

Pierwsze informacje na temat mężczyzn „krążących” po osiedlu samochodem marki Peugeot pojawiły się nieco ponad tydzień temu. Mieli oni przypatrywać się różnym posesjom m. in. na ulicy Izerskiej czy Sudeckiej. Mieszkańcy, widząc niepokojące zachowania, zaczęli wzajemnie informować się o sytuacji również na facebookowym profilu osiedla:

„Jeden z 3 złodziei próbował włamać się na posesje przy ulicy Izerskiej. Kiedy zauważyliśmy sprawcę, a on nas, zaczął uciekać, próbując nas zgubić na osiedlu. Następnie wsiadł do samochodu marki Peugeot koloru srebrnego. W aucie znajdowały się przynajmniej dwie kolejne osoby. Sprawcy po zauważeniu, że jedziemy za nimi zaczęli szybko uciekać w stronę ulicy Obozowej.” – informowali mieszkańcy

Fot: profil FB „Zagorzynek”

Kaliska policja nie potwierdza żadnych włamań na terenie Zagorzynka w ostatnim czasie, a jedynie jedną kradzież telefonu z domu, którego drzwi pozostawiono otwarte:

„Nie mieliśmy żadnych włamań do domów na terenie osiedla Zagorzynek. Pojawiła się tylko kradzież telefonu o wartości 200 zł z domu, w którym drzwi nie były zamknięte. Nieznany sprawca wszedł i ten telefon ukradł. Po komunikatach od mieszkańców, policjanci oczywiście zainteresowali się sprawą, więc patrolowaliśmy tamte rejony, ale ponadto do żadnego przestępstwa nie doszło.” – mówi rzeczniczka KMP, podkom. Anna Jaworska-Wojnicz

Na ten moment nie ma również potwierdzenia z kaliskiej komendy policji na temat sytuacji z Zajączek, ale rzeczniczka KMP informuje, że policja przyjrzy się także tej sprawie.

Fot. poglądowe: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze