baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Czy WTZ zbierze na minibusa?

Warsztat Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej marzy o nowym dziewięcioosobowym busie, który będzie mógł wozić członków 25-osobowej grupy zajęciowej do ich „drugiego domu”, czyli WTZ. Koszt nowego busa, dostosowanego m.in. do przewozu osób na wózku inwalidzkim, to 193 000 zł. Organizatorom zbiórki brakuje jeszcze jednak 40 000 złotych.

Dzięki dofinansowaniu PFRON, źródeł samorządowych i osób prywatnych udało się zdobyć 153 000 złotych, lecz nadal brakuje 40 000 zł. – Jesteśmy z siedmiu różnych gmin, nasz kierowca pokonuje dziennie 370km. Brak połączeń komunikacyjnych i nasze choroby sprawiają, że nie jesteśmy w stanie przyjechać samodzielnie na zajęcia. Ten bus to dla nas jedyna szansa. Dzięki niemu nie utkniemy w domach, samotnie i bez możliwości dalszego rozpościerania naszych skrzydeł, tak, jak przez ostatnie 3 lata – piszą organizatorzy zbiórki.

Zachęcamy, aby dołożyć się do ZBIÓRKI TUTAJ.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej daje możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Osoby niepełnosprawne zwiększają swoją samodzielność w życiu codziennym, pracują nad poprawą kondycji fizycznej, rozwijają swoje pasje i kształtują relacje interpersonalne. Jest to szansa na poprawę jakości ich życia, a dla ich rodziców możliwość złapania chwili odpoczynku od całodobowej opieki.

Źródło: WTZ w Cieni Drugiej

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze