baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Czy Złoty Róg powtórzy sukces Małej Plaży? Jest szansa na reaktywację!

Na biurko prezydenta Kalisza, wiceprezydentów oraz radnych trafiło wczoraj pismo, w którym kaliska fundacja „Pomaganie Jest Trendy” wraz z zarządem właścicieli Małej Plaży w Szałe zwracają się o możliwość wdrożenia planu reaktywacji Złotego Rogu w Kaliszu. Inicjatorzy chcą stworzyć projekt jaki od maja realizowany jest z sukcesami w Szałe.

Projekt „Mała Plaża” to bez wątpienia projekt będący realną szansą na reaktywację kultowego miejsca, jakim jest „Złoty Róg”. Jesteśmy tam w stanie stworzyć bezpieczne miejsce rozrywki i spotkań w centrum miasta, co bez wątpienia będzie dla Państwa jako włodarzy istotnym elementem w zapewnieniu lokalnej społeczności rozrywki, bez konieczności generowania na ten cel środków z kasy miejskiej. Tworząc projekt pod tym hasłem w Szałe udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie skutecznie reaktywować to miejsce, mimo wciąż niekorzystnej sytuacji związanej z samym zbiornikiem. W przeciągu dwóch miesięcy zagrali u nas m.in. Marek Piekarczyk, Viki Gabor, raper Sobota, Pectus, Liroy czy amerykańska ikona rapu – Afu-Ra. Zrobiliśmy to łącznie w kosztach znacznie mniejszych niż np. Miasto ponosi za jeden koncert porównywalnej rangi gwiazd, jak Żabson czy Young Igi – chcemy to robić również na „Złotym Rogu”, reaktywując go i tym samym czyniąc centrum miasta bardziej atrakcyjnym pod kątem rozrywkinformuje w piśmie do władz Kalisza Gorzkiewicz.

Według wnioskujących, ściągnięcie na Złoty Róg ludzi korzystnie wpłynie na funkcjonowanie całego centrum, albowiem po koncertach zgromadzona publiczność rozejdzie się, aby usiąść w pobliskich lokalach. To według nich również idealne miejsce z perspektywy sąsiedztwa z okolicznymi uczelniami.

W Szałe działamy całorocznie, jeszcze we wrześniu pojawi się u nas Tede, później zorganizujemy Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu, a w sezonie jesienno-zimowym planujemy masę spotkań kulturalnych, w ramach których pojawią się m.in. Alicja Węgorzewska, Marek Torzewski, Dariusz Michalczewski i wiele innych gwiazd. Rozmawiamy również ze sportowcami. Będziemy też w Szałe organizować Sylwestra – tak samo całorocznie chcemy działać w Kaliszu. Złoty Róg to kultowe miejsce dla kaliszan i nie może on w mojej opinii stać się miejscem nieużytecznym czy zabudowanym, a jedyną atrakcją ma być budka z hamburgerami – trzeba tu odtworzyć kult tego miejsca i my chcemy się tego podjąć. Jesteśmy w stanie robić tu przez cały rok fajne rzeczy, a jeśli Miasto dodatkowo zechce przeznaczyć na reaktywację tego miejsca kwotę równą honorarium Żabsona i Young Igiego, my gwarantujemy ściągać tu podobnego formatu gwiazdy każdego tygodnia, przez cały rok. Co ważne, w trakcie koncertów tworzymy przestrzeń na zbiórki dla lokalnych organizacji pozarządowych. Czy to się uda zależy wyłącznie od Władz Miasta, a my zdecydowanie będziemy o to miejsce walczyć – dodaje Gorzkiewicz.

Czy Miasto poprze projekt reaktywacji Złotego Rogu i organizowania tam atrakcji, które przyciągnęłyby ludzi młodych? Jeśli taka decyzja zapadnie, miejsce miałoby zacząć działać i organizować spotkania z gwiazdami jeszcze w tym roku.

źródło: Mała Plaża, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze