„Czytamy z sercem” w MBP w Kaliszu

29 września obchodzone są Światowy Dzień Serca oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji powstała Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem”, w ramach której uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bohaterów Westerplatte spotkali się w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Celami Światowego Dnia Serca i Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania są promocja czytelnictwa i literatury wśród uczniów, a także poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca. Podczas spotkania 21 września w Filii nr 7 MBP w Kaliszu trzecioklasiści z SP nr 8 obejrzeli publikacje dotyczące serca i wysłuchali wielu tekstów poświęconych jego tematyce. Po zapoznaniu z lekturą wywiązała się owocna dyskusja o zdrowym stylu życia (odpowiednie odżywianie, uprawianie sportu, dobry odpoczynek), który zapobiega chorobom serca. Serce to również symbol niesienia pomocy, czynienia dobra, wrażliwości na cierpienie innych. Uczniowie dobrze wiedzą, co oznacza „mieć serce na dłoni”. Pod koniec spotkania uczestnicy podpisali się na symbolicznej tablicy z logo akcji.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter