Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie lepili pierniczki

40 aktywnych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie (w dwóch grupach) lepiło choinki z pierników. Przyozdobione i zapakowane w folię mogą być prezentem dla kogoś bliskiego. Zajęcia prowadziła Beata Bukowiecka – „Warsztaty Beaty”.

Były to już kolejne warsztaty kreatywne zorganizowane i zasponsorowane przez GBP w Blizanowie. Drugi rok z rzędu w soboty pracujące blizanowskiej biblioteki prowadzone są działania artystyczne dla dzieci, w tym roku były też zajęcia kulinarne (pizza, burgery). W pierwszy tydzień adwentu w poniedziałek dwie grupy czytelników wykonywały drewniane anioły, a w sobotę już inni uczestnicy – choinki z piernika. – Na początku zaczynaliśmy od jednej grupy do 15 osób, teraz są dwie (dwudziestoosobowe) i chętnych jest o wiele więcej, dlatego niektóre zajęcia są powtarzane. Jest to nasz sposób na zachęcenie dzieci do czytania, gdyż warunkiem zapisu na zajęcia jest duża aktywność czytelnicza – mówi Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Tradycyjnie na profilu FB biblioteki przed warsztatami znaleźć można książki tematycznie pasujące do prowadzonych zajęć.

Źródło: UG Blizanów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze