Dachowanie z tragicznym finałem. Zginął młody mężczyzna

14 sierpnia 2022 roku, o godzinie 19:41 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słowiki (Gmina Koźminek). Na miejsce zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z JRG nr 1 oraz OSP Koźminek i OSP Pietrzyków. Działania przybyłych na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na uwolnieniu osób uwięzionych w samochodzie z wykorzystaniem podręcznego sprzętu burzącego.

Udzielona została pomoc medyczna dwóm osobom, które opuściły pojazd o własnych siłach. Po uwolnieniu zakleszczonych osób ustalono, że dwie z nich mają zachowany kontakt słowno-logiczny, natomiast ostatnia osoba nie dawała oznak życia, dlatego ratownicy przystąpili do RKO z wykorzystaniem defibrylatora, który nie wykrył żadnego rytmu i nie zalecił wyładowania. Strażacy kontynuowali RKO do momentu przyjazdu ZRM, po czym przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsce zdarzenia ZRM, w tym LPR. Jedna osoba (niepełnoletnia) pozostała na miejscu do czasu przybycia jej rodziców. Kolejne trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala dwoma karetkami i śmigłowcem LPR, ostatniej osobie nie udało się przywrócić czynności życiowych i lekarz stwierdził zgon.

Dalsze działania Strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem, do czasu zakończenia prac prowadzonych przez Policję oraz prokuratora. Po zakończeniu oględzin, samochód został zabrany przez przybyłą na miejsce zdarzenia pomoc drogową. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Droga w miejscu zdarzenia na czas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych była całkowicie zablokowana dla ruchu. Policja wyznaczyła objazdy.

źródło: KM PSP 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze