Dar od Muzeum Ziemi Sejneńskiej

"Suwalszczyzna impresje" to dar w postaci albumu, który został przekazany na ręce przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina" - Jana Adama Kłysza. Album został przekazany przez dyrektora Muzeum Ziemi Sejneńskiej za zasługi przy ocleniu od zniszczenia starych fotografii.

Kilkanaście starych fotografii odnalezionych przez Kierownika sortowni i kompostowni – Łukasza Werbińskiego w odpadach przywiezionych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” zostało przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku. Fotografie najprawdopodobniej były pamiątkami żołnierzy z okresu służby wojskowej odbytej w jednostce w Sejnach. Skany odnalezionych fotografii zostały przesłane do Muzeum Ziemi Sejneńskiej – www.muzeum.sejny.pl. Dzięki temu ocalałe fotografie będą stanowiły dużą atrakcję historyczną dla osób odwiedzających obydwa obiekty.

 

Źródło: ZUOK

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter