Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Darmowe przejazdy dla mieszkańców? KLA wprowadzi zmiany

Od ostatnich istotnych zmian rozkładu jazdy Kaliskich Linii Autobusowych minęło aż 28 lat. W tym czasie miasto cały czas się rozwijało. W tym okresie powstawały nowe osiedla, nowe zakłady pracy, nowe miejsca spotkań. Rozkład jazdy z 1994 roku nie przystaje do dzisiejszego Kalisza. Konieczne jest więc dostosowanie do aktualnej rzeczywistości i współczesnych potrzeb kaliszan.

– Do końca czerwca przygotujemy projekt – oparty o szczegółowe badania potrzeb komunikacyjnych – nowego rozkładu jazdy, który będziemy z Wami konsultować. Jesienią wprowadzimy go w życie – poinformował w swoich mediach prezydent Krystian Kinastowski.

Nowy rozkład jazdy nie ulegnie całkowitej zmianie. Wiele linii na pewno zostanie, ponieważ zaspokajają potrzeby mieszkańców. Mogą jednak pojawić się nowe linie, inne natomiast zostaną znacząco zmodernizowane. Wszystko uzgodnione ma zostać wraz z mieszkańcami. Tworzenie nowego rozkładu nie polega jedynie na wyznaczeniu nowych tras, ale też na analizie częstotliwości kursów oraz odległości miedzy przystankami.

Kolejnym krokiem zmiany w funkcjonowaniu Kaliskich Linii Autobusowych ma być wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich kaliszan.

źródło: fb prezydenta miasta

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze