Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Debata Edukacyjna w Akceleratorze Kultury

17 listopada w Akceleratorze Kultury odbędzie się otwarta Debata Edukacyjna „Perspektywy i zagrożenia w edukacji”. Jej moderatorem będzie Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Podczas debaty odbędą się trzy bloki tematyczne, które będą dotyczyć:
– Edukacji w oczach dziecka,
– Roli i wartości oceny,
– Muzyki w edukacji.

Blok I – Edukacja w oczach dziecka -Jak dziecko postrzega edukację?

Blok II – Rola i wartość oceny – Czy błąd jest zły? czy jest potrzebą edukacyjną?

Blok III – Muzyka w edukacji – Co daje nam słuchanie muzyki? czego uczy muzyka? jak muzyka rozwija mózg, a jak wpływa na nasz rozwój?

Informacja o panelistach:

Dr hab. Kamila Turewicz, prof. UJK w Kielcach – w Kaliszu uczyła się w trzech szkołach podstawowych, w szkole muzycznej I stopnia oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka. Studia ukończyła na Uniwersytecie Łódzkim, dyplomy naukowe obroniła na Uniwersytecie Gdańskim i UAM w Poznaniu. Współtworzyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Łowiczu, kierowała Zakładem Filologii Angielskiej w ramach WPA UAM w Kaliszu, Zakładem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, była dziekanem i rektorem AHE w Łodzi, kierownikiem Katedry Nauk Humanistycznych w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach do spraw dydaktycznych w Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Stopnie doktora i doktora habilitowanego uzyskała w dziedzinie nauk humanistycznych, dyscyplinie językoznawstwo. Do badań nad zjawiskami językowymi w języku angielskim wykorzystuje metodologię językoznawstwa
kognitywnego. Za najefektywniejszą metodę pracy uznaje warsztat jako sposób na inspirowanie jego uczestników do korzystania z tego, co już wiedzą i definiowania swoich potrzeb poznawczych.

Dr inż. kapitan żeglugi wielkiej Adam Kowalski Akademia Morska w Szczecinie – pochodzi z Kalisza, studiował w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni na Wydziale Elektrycznym elektronikę o specjalności radiokomunikacja morska. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie, Wydział Nawigacyjny, specjalność transport morski. Pracuje w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie. Przeszedł wszystkie szczeble kariery nawigatora, następnie uzyskał dyplom kapitana żeglugi wielkiej. Dowodzi różnymi typami statków swojego armatora, w tym największą jednostką typu kamsar-max-82-tysiącznikiem m/v „Karpaty”. Pracuje w zespole nauko-badawczym inżynierii ruchu morskiego w Akademii Morskiej w Szczecinie.

Witold Torbiarczyk – absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciel języka polskiego w III LO im. M. Kopernika w Kaliszu, dziennikarz Radia Centrum Kalisz, propagator działań i programów związanych z lokalną edukacją i kulturą.

Joanna Gadomska – Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021, absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka bloga Biologia z Blondynką, gdzie dzieli się pomysłami na lekcje przyrodnicze i wychowawcze oraz różne akcje, happeningi, imprezy ekologiczne i prozdrowotne. Należy do społeczności grupy SuperBelfrzy RP. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej oraz profilaktyki zdrowia. Autorka licznych publikacji edukacyjnych, programów nauczania, innowacji pedagogicznych, scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych. Pasjonatka pracy metodą projektu, autorka ogólnopolskich projektów: EKO-SZKOŁA, Klasowa Wigilia bez plastiku, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy.

Agnieszka Orlicz-Błońska – absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współzałożycielka Prywatnego Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego „Jagiellończyk” oraz pierwszej w Kaliszu Wolnej Szkoły „Jagiellończyk”. Prezes Szkoły Jagiellończyk organizacji pożytku publicznego oraz Klubu Sportowego Jagiellończyk. Współzałożycielka Skałki Kalisz, jedynej w Kaliszu ścianki wspinaczkowej dla amatorów i profesjonalnych wspinaczy. Propagatorka nowoczesnej edukacji w Polsce. Jej motto: „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi” Albert Einstein.

Łukasz Mikołajczyk – polityk, nauczyciel i samorządowiec. W latach 2007- 2015 – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. W 2002 roku nominowany do ogólnopolskiego tytułu NAUCZYCIEL ROKU. W październiku 2015 roku nominowany do ogólnopolskiego tytułu SUPER DYREKTOR SZKOŁY i nagroda specjalna w tym konkursie. Nauczyciel dyplomowany, Nagroda Prezydenta Miasta, Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Nagroda Ministra Edukacji Narodowej. Założyciel Senackiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym oraz Wielkopolskiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Certyfikowany Tutor. Senator IX kadencji, w latach 2019–2020 wojewoda wielkopolski. Wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, od 2021 dyrektor administracyjny Akademii Kaliskiej.

17.11, godz. 16:30, Akcelerator Kultury

źródło: um, fot.: pixabay

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze