reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Debata społeczna o bezpieczeństwie w Koźminku

Zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców, to główny cel debaty społecznej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się wczoraj na terenie Koźminka. Na pytania mieszkańców oraz zaproszonych gości odpowiadali Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witold Goździelewski, Komendant Komisariatu Policji w Koźminku asp. szt. Hieronim Góral oraz Burmistrz Gminy Koźminek Iwona Michniewicz.

Wstępem do dyskusji było wystąpienie Komendanta Komisariatu Policji w Koźminku asp. szt. Hieronima Górala, który przedstawił zebranym ideę tego typu spotkań, wskazał na znaczącą rolę środowisk lokalnych w tworzeniu strategii w zakresie bezpieczeństwa, określił też sposób wykorzystania przez Policję sugestii i uwag mieszkańców dotyczących podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Komendant przedstawił również dane statystyczne dotyczące przestępczości na terenie gminy oraz przybliżył zasady działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Ważnym aspektem, który został poruszony przez Komendanta była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem, ma duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Przybliżone zostały sylwetki dzielnicowych pełniących służbę na terenie Komisariatu Policji w Koźminku, działania priorytetowe służby dzielnicowego oraz zrealizowane przedsięwzięcia w obszarze profilaktyki społecznej.

Następnie głos zabrał sierż Konrad Zykowicz, który na co dzień pełni służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Policjant omówił zagadnienia związane z cyber zagrożeniami oraz metody działania przestępców internetowych.

Kolejnym punktem debaty była otwarta dyskusja. Mieszkańcy, uczestniczyli w spotkaniu, mieli okazję nie tylko do przekazywania swoich opinii oraz uwag, ale też do zadawania pytań policjantom oraz przedstawicielowi władz samorządowych. Jednym z wiodących tematów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i postulaty o podejmowanie działań szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Wśród zgłaszanych problemów pojawił się również ten dotyczący kradzieży z włamaniem.

Przedstawiciele Policji oraz władz samorządowych dokładnie i rzeczowo odpowiadali na wszelkie pytania i zapewniali uczestników debaty, że wszystkie ich uwagi i spostrzeżenia będą dokładnie sprawdzone i przeanalizowane.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze