Debiut na ławce trenerskiej kaliskiej drużyny zaliczył Rafał Kuptel

We wtorek Rafał Kuptel zastąpił na stanowisku trenera Pawła Nocha. Przez ostatnie dziewięć lat był on trenerem Gwardii Opole. Na parkiecie nie pojawił się z kolei były gracz kieleckiego klubu Mateusz Kus, który musi pauzować z powodu otrzymania niebieskiej kartki.

Pierwsze minuty środowego starcia były dość wyrównane. W 4. minucie Bartosz Kowalczyk rzutem z siódmego metra pokonał Miłosza Wałacha i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:2. Ale kielczanie w kolejnych minutach odzyskali kontrolę nad spotkaniem za sprawą trafień Szymona Wiadernego i Arcioma Karaleka. Kielczanie zaczęli też wykorzystywać straty i niecelne podania kaliszan i powiększali swoją przewagę. Dużą, a w zasadzie ogromną, cegiełkę do wysokiego prowadzenia do przerwy KS Kielce dołożył bramkarz Miłosz Wałach. To przełożyło się na wysokie prowadzenie po pierwszej odsłonie – KS Kielce wygrywał 20:12.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kalisza. W 37. minucie zniwelowali stratę do pięciu bramek (22:17). W bramce przyjezdnych pojawił się wychowanek kieleckiego klubu Krzysztof Szczecina. W pierwszej partii spotkania bramkarz Jan Hrdlicka zanotował 23 procentową skuteczność (6/20). Z dobrej strony prezentowali się rozgrywający Gracjan Wróbel, ale i Krzysztof Szczecina (efektowna obrona sytuacji sam na sam przeciwko Michałowi Olejniczakowi) czy Maciej Pilitowski.

W kolejnych minutach kielczanie utrzymywali bezpieczną przewagę bramkową. Duża w tym zasługa całego bloku obronnego na czele z Nicolasem Tournatem i Tomaszem Gębalą oraz ich kolegów w ataku, którzy zdobywali kolejne trafienia (m.in. Arkadiusz Moryto czy Igor Karacić). Choć trzeba zauważyć, że zawodnicy trenera Kuptela postawili się kielczanom. Widać to było przede wszystkim w ich grze defensywnej oraz dyspozycji bramkarzy. Krzysztof Szczecina zanotował bowiem sześć obron na osiem rzutów.

40. bramkę dla kielczan zdobył Igor Karacić, a MVP spotkania wybrano bramkarza KS Kielce Miłosza Wałacha.

KS Kielce – Energa MKS Kalisz 40:29 (20:12)