Decyzje wojewody o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wydał kolejne decyzje o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19. Dziś upływa termin, gdy pacjentom ma być oddane ponad 300 łóżek w całym regionie. Kolejny moduł uruchamia szpital tymczasowy na MTP.

W Wielkopolsce na wszystkich poziomach zabezpieczenia wolnych jest 609 łóżek z 2938 dostępnych. Do dzisiaj nowe miejsca dla pacjentów uruchomi: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży , Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach, Szpital Powiatowy w Złotowie oraz Szpital w Puszczykowie. W sumie zwiększenia dotyczą ponad 300 łóżek.

„Cały czas ogromnym wysiłkiem dyrektorów szpitali, lekarzy, białego personelu staramy się zabezpieczyć województwo w łóżka dla pacjentów. Zgodnie z wydanymi decyzjami od 15 marca do dzisiaj zostało utworzonych  ponad 1000 miejsc na II poziomie zabezpieczenia dla pacjentów z COVID-19” – mówi wojewoda.

Wielkopolski oddział NFZ każdego dnia rekomenduje wojewodzie dalsze uruchamianie łóżek dla pacjentów leczonych z powodu COVID-19. Tylko od soboty 27 marca do końca miesiąca, wojewoda może wydać kolejne decyzje na utworzenie ponad 400 miejsc w wielkopolskich szpitalach.

„Abyśmy mogli przesłać wojewodzie rekomendacje, rozmawialiśmy z dyrektorami szpitali, z każdym z nich indywidualnie omawiamy ich możliwości i potencjał” – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. „Postawa przedstawicieli szpitali jest bardzo budująca, zdecydowana większość z nich rozumie obecną sytuację i potrzeby pacjentów i stara się tak przeorganizować pracę w swojej placówce, aby wygospodarować jak najwięcej łóżek covidowych. Rozumiemy, jaki to jest wysiłek i bardzo za to dziękujemy.”

 W szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich został uruchomiony nowy moduł, który zapewni kolejnych 28 miejsc dla zakażonych koronawirusem. Szpital dysponuje aktualnie 234 miejscami. Po uruchomieniu w weekend kolejnego modułu, szpital będzie dysponował 262 miejscami dla pacjentów.

Źródło: WUW; Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze