Dedykowany punkt dekontaminacji dla kaliskich medyków z zespołów ratownictwa

Już w trakcie ubiegłego weekendu Zespoły Ratownictwa Medycznego mogły korzystać z nowego i przede wszystkim stałego punktu dekontaminacji. Dotychczas medycy przechodzili procedurę odkażania w punkcie przygotowanym w namiotach użyczonych przez PSP Kalisz i OSP Dobrzec.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny, dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, mógł zakupić niezbędny sprzęt, a w tym dwie kabiny dekontaminacyjne. Pozwoliło to na otwarcie stałego i ogrzewanego miejsca, w którym można przejść całą procedurę odkażania i jak informuje kaliski szpital:

-W nowym, wyposażonym w niezbędny sprzęt i materiały punkcie wydzielone zostały strefa brudna i czysta. Wprowadzono też jasne algorytmy postępowania. W trakcie przygotowywania jest również punkt dekontaminacji zespołów transportowych SOR. Ten punkt także będzie wyposażony z profesjonalną kabinę dekontaminacyjną.

 

 

Źródło: Szpital Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter