Dezynfekcja chemiczna wody przyczyną możliwej zmiany jej zapachu i smaku

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu poinformowało o wykonywaniu prac związanych z wymianą i konserwacją sieci oraz przyłączy wodociągowych, które wymagają ingerencji do wnętrza rurociągów. Prace prowadzone są w ramach przebudowy ronda przy ul. Podmiejskiej i równolegle w kilku punktach miasta w strefie zasilania Pompowni Smolna.

W związku z powyższym, aby zapewnić bezpieczeństwo dostaw wody, od 4 grudnia PWiK w Kaliszu rozpoczyna dezynfekcję chemiczną przy użyciu podchlorynu sodu. Osiedla objęte dezynfekcją to: Os. Dobrzec, Os. Widok, os. 25-lecia, Os. Asnyka, Os. Kaliniec, Os. Korczak, Os. Rypinek, Os. Zagorzynek, Os. Sulisławice, Os. Szczypiorno, Os. Rajsków, Os. Panorama – Kościelna Wieś, Oś. Zielone Łąki – Kościelna Wieś.

-Ubocznym efektem dezynfekcji chemicznej może być niestety zmiana smaku i zapachu wody. Pozostałe parametry wody nie ulegną zmianie. Przewidywany czas dezynfekcji do 18 grudnia – informuje PWiK.

 

 

Źródło: PWiK w Kaliszu Fot. AdobeStock

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter