Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Diamenty Forbesa 2022. Kaliskie firmy w czołówce

Magazyn biznesowy „Forbes” jak co roku przedstawia zestawienie najlepszych firm, które na przestrzeni ostatnich trzech lat mogą pochwalić się największymi rynkowymi wzrostami. W dwóch najwyższych kategoriach znalazło się w sumie sześć kaliskich przedsiębiorstw!

W kategorii podmiotów osiągających zysk powyżej 250 mln złotych rocznie, na pierwszym miejscu wśród kaliskich firm znalazła się Firma Budowlana Antczak. Jej zysk netto w 2020 roku. Druga pozycja należy do przedsiębiorstwa Portos, specjalizującego się w produkcji bram oraz rolet. W zestawieniu firm osiągających przychody od 50 do 250 mln złotych znalazły się MTM Industries, Kraus Folie, MTM Consulting oraz Termika.

Firma Budowlana Antczak to rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1981 roku. Zaczynało od prac ogólnobudowlanych i remontowych na lokalnym rynku. Od 1993 roku obecne jest na rynku deweloperskim, od 2013 roku zaś inwestuje samodzielnie w sektorze komercyjnym. 

Portos funkcjonuje na rynku od początku lat 90. XX wieku. Jest to działalność Renaty i Tomasza Szukalskich specjalizująca się w produkcji i sprzedaży rolet zewnętrznych. 

Aroma Car, marka należąca do MTM Industries, zajmuje się produkcją zapachów i kosmetyków samochodowych.

Kraus Folie to jeden z potentatów europejskiego rynku producentów dostarczających rozwiązania z zakresu opakowań giętkich, folii higienicznych, przemysłowych i technicznych.

Działalność MTM Consulting dotyczy budownictwa mieszkaniowego. 

Termika zajmuje się dystrybucją systemów instalacji sanitarnych, systemów grzewczych oraz wyposażaniem łazienek i szklarni. 

Na liście firm o przychodach od 5 do 50 mln złotych znalazły też między innymi: KAD, Kaliskie Zakłady Garbarskie, Gleich Aluminium czy Rolmex.

Źródło: Forbes

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze